adplus-dvertising

MSB’den ABD’nin yığınak yaptığı Dedeağaç hakkında açıklama!

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, ABD’nin Dedeağaç’taki faaliyetlerine ilişkin açıklama yaptı.
Takip et
MSB’den ABD’nin yığınak yaptığı Dedeağaç hakkında açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Yunanistan Dedeağaç’taki faaliyetleri dikkat çekerken, bu konuda Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından açıklama geldi.

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından Dedeağaç’taki ABD faaliyetleri için, “Bunlar ABD’nin Avrupa güvenliğine katkı temin etmek üzere kendi lojistik ve muharip unsurlarını rotasyonel olarak Avrupa’ya getirip, belli bir süre onlara buralarda eğitim verip daha sonra geri intikalini kapsayan rotasyonel faaliyetler. Bu kapsamda çok büyük bir yığınaklanma söz konusu değil. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, Milli Savunma Bakanlığı’ndan gündemdeki gelişmelerle alakalı şu açıklamalar yapıldı:

(ABD ile görüşmeler) Dört sene aradan sonra tekrardan yapılan toplantıda askeri heyetler arasında ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Müteakip toplantının Türkiye’de yapılması konusunda mutabık kalınmıştır.

(ABD’den F-16 tedariki konusunun Kongre’ye gittiği yönündeki bilgiler) Talebimizi ABD tarafına ulaştırdık. Onlar değerlendirme aşamasında. Bu konunun Kongre’ye gittiğinde nasıl sonuçlanacağını hep beraber göreceğiz.

(F-35 toplantıları) İkinci toplantı 2022 senesinin başında ABD’de yapılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.