adplus-dvertising

MSB: “Kıbrıs’ta tek çözümün, iki devletli bir yapı olduğu artık görülmelidir”

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, “Kıbrıs’ta tek çözümün, iki devletli bir yapı olduğu artık görülmelidir. Her zaman Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin haklı davalarında yanında olmaya devam edeceğiz” dendi.
Takip et
MSB: “Kıbrıs’ta tek çözümün, iki devletli bir yapı olduğu artık görülmelidir”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MSB’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Rum terör örgütü EOKA, 1958’den itibaren sistemli bir biçimde Kıbrıs Türküne yönelik saldırılara başlamış; bu saldırılar zamanla Türklere yönelik işkence ve acımasızca cinayetlerle soykırıma dönüşmüştür. Nitekim 23 Aralık 1963’te bütün dünyanın gözü önünde barbarca ve vahşice işlenen katliam ‘Kanlı Noel’ olarak hafızalara kazınmıştır. Teröristler ve onların korkak destekçileri uzun bir müddet çocuk, kadın, yaşlı demeden soydaşlarımızı yok etmek üzere saldırılarını sürdürmüştür. Kahraman TSK, bu zulme son vermek ve yangın yerine dönen adada barışı temin etmek üzere Temmuz 1974’te harekete geçmiştir” dendi.

Garantörlük hakları çerçevesinde 48 sene önce gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekâtı sebebiyle Türklerin ve Rum tarafının güvenliğinin sağlandığı hatırlatılan paylaşımın devamında “Kıbrıs Barış Harekâtı’na işgal diyenler; tarihi gerçekleri yok sayanlar, 1958-1974 tarihleri arasında yapılan katliamları dünyanın görmesini önlemeye çalışanlardır. Barış Harekâtından bu yana adada tek bir can kaybı olmamış, adaya barış, huzur, sükun gelmiştir. Kıbrıs’ta tek çözümün, iki devletli bir yapı olduğu artık görülmelidir. Her zaman Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin haklı davalarında yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.