adplus-dvertising

MSB: ‘Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde 50 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi’

Milli Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada, “Fırat Kalkanı bölgesinde 1 polisimizi şehit eden ve eş zamanlı olarak Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerindeki TSK üslerine saldıran teröristlere karşı geniş çaplı operasyonlar düzenlendi ve 50 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi” dendi.
Takip et
MSB: ‘Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde 50 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Fırat Kalkanı bölgesinde şehit düşen Polis Özel Harekat Aytaç Altunörs’ün kanının yerde kalmadığı, gerçekleştirilen geniş çaplı operasyonlar sonucunda 50 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığınca konu hakkında yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Fırat Kalkanı bölgesinde 1 polisimizi şehit eden ve eş zamanlı olarak Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerindeki TSK üslerine saldıran teröristlere karşı geniş çaplı operasyonlar düzenlendi ve 50 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi. Dün Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Mare yerleşim yerindeki polis kontrol noktasına Tank savar silahları ile saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda maalesef Özel harekat polisimiz Aytaç Altunörs şehit düştü. Bu saldırı ile eş zamanlı olarak TSK üslerine de havan tacizleri gerçekleştirildi. Daha sonra da tacizler hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı Harekat bölgelerindeki üs bölgelerinde devam etti. Bu saldırıların sonrasında meşru müdafaa kapsamında karşılık verildi ve geniş çaplı operasyon başlatıldı. Yapılan meşru müdafaa ve cezalandırma atışları ile operasyonlar sonucunda dünden bu güne kadar 50 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi. Türk silahlı kuvvetleri şuana kadar bütün şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı, bırakmıyor ve bırakmayacak. Yapılan her türlü taciz ve saldırılara anında misliyle karşılık verilecek ve TSK’nın operasyonları ile oluşan huzur ve güven ortamının bozulmasına kesinlikle izin verilmeyecektir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.