adplus-dvertising

Motosikletini çalmaya çalışan şüpheliyi yakalamak için adeta uçtu

Antalya’da motosikletine çalınma girişiminde bulunulduğunu fark eden vatandaş, hırsızlık zanlısını yakalamak için sanki uçtu. Zanlının ani refleks gösterip kaçmasıyla vatandaş yere düşerken, elinde de zanlıya ait terlik kaldı. Hırsızlık şüphelisine seslenen vatandaş, “Bayrağa dua etsin, yoksa yakalamıştım. İyi niyetle gelirse bir daha uçmam, terliğini geri veririm” şeklinde konuştu.
Takip et
Motosikletini çalmaya çalışan şüpheliyi yakalamak için adeta uçtu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hırsızlığa girişim olayı, dün saat 14.00 sıralarında Kepez ilçesine bağlı Varsak Gündoğmuş Mahallesi’ndeki bir iş yerinin önünde gerçekleşti. Motosikletini çalıştığı iş yerinde önüne koyan Ali Öğür (43), kimliği belirsiz bir kişinin hareketlerinden şüphelendi. Şahsın, Türk bayrağının altındaki motosikletine yöneldiğini ve çalma girişiminde bulunduğunu fark eden Öğür, iş yerinden hızlıca koşup zanlıyı yakalamak istedi. Motosiklete yaklaştığından balıklama atlayış gerçekleştiren Öğür, zanlının ani refleks gösterip kaçasıyla boşlukta kalıp yere düştü. Hırsızlık zanlısı olay yerinden kaçarken, terliğinin teki ise Öğür’ün elinde kaldı. O anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına an be an yansıdı.

“Uçtum ama boşluğa düştüm”

Motosikletini çalmaya çalışan şüpheliyi yakalamak için adeta uçtu

Motosikletini çalınmaktan kurtaran Ali Öğür, olay anını şu sözlerle anlattı:

“Biz içeride oturuyorduk. İş yerinin kapıları kapalı ve perdeleri çekiliydi. Önce etrafı kolaçan etti. İş yerinin kapalı olduğunu sandı. Önce uydu cihazını cebine koymaya çalıştı, sonra motosiklete tornavidayı sokuyordu. Hırsız olduğunu anlayınca, yakalamayı düşündüm. Ayak seslerimi duyup o da beni fark etti. Uçtum ama arkadaş kaçınca boşluğa düştüm. O Türk bayrağına dua etsin. Yoksa yakalamıştım.”

Motosikletini çalmaya çalışan şüpheliyi yakalamak için adeta uçtu

“Terliğini almaya iyi niyetle gelirse uçmam”

Hırsızlık şüphelisine de seslenen Öğür, “Terliği burada kaldı. İyi niyetle almaya gelirse uçmam, terliğini geri veririm” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.