Moskova uçak kazası ile gündemde! 13 kişi öldü

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir uçak kalkış yaptıktan sonra acil iniş yapmak için tekrar geri döndü. Acil iniş yapan uçak pistte bir anda alev aldı. Firma uçağın motorunun alev aldığını ve bu sebeple yangın çıktığını belirtti. 13 kişi kazada hayatını kaybetti.


Moskova uçak kazası ile gündemde! 13 kişi öldü

Rusya’da yürek burkan bir olay meydana geldi. Başkentte meydana gelen bir uçak kazası olayında ilk belirlemelere göre 13 kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Havalimanına acil iniş yapan ve arızalı olan uçak bir anda alev aldı. Alev aldıktan sonra ise 13 kişinin hayatını kaybettiği haberi kamuoyu ile paylaşıldı. Moskova-Murmansk seferini yapmak için havalanan Rus malı yolcu uçağı, uçakta meydana gelen bir arızadan dolayı hemen geri döndü ve acil iniş yaptı. İniş yaptığı gibi alev alan uçak kullanılamaz bir hale geldi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Moskova Havalimanı pistinde meydana gelen bu olay sonucunda emniyet güçleri soruşturma başlattı. Hatanın uçakta veya pilotta olma ihtimali üzerinde duruluyor fakat bir komplo olduğu ihtimali de araştırılıyor. Rus kaynaklarından konu ile ilgili olarak sadece soruşturmanın başladığına dair bilgi verildi. Rus haber kaynaklarına göre ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti. Uçakta 5 kişilik mürettebat haricinde 73 yolcu bulunuyordu.

FİRMA AÇIKLADI: MOTOR ALEV ALDI

13 kişinin canına mal olan kazada, yanan uçağın sahibi olan Aeroflot firması skandal olayı motor arızası olarak açıkladı. Uçak acil olarak piste indikten sonra uçağın motorunun alev alması nedeniyle yangın çıktığı belirtildi. Yangın en çok kuyruk bölgesine sıçradı ve burada büyüdü. Yolcular ise ekipler tarafından uçağın orta tarafından hemen tahliye edildi. Yaşanan talihsiz olay sebebiyle havalimanı saatlerce iniş ve kalkışa kapandı.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.