Moody’s: Türkiye’de katılım bankacılığının payının ikiye katlayacağını duyurdu!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’de katılım bankacılığının toplam bankacılık varlıkları içerisindeki payının gelecek 5 senede en az iki katına yükselmesinin beklendiğini bildirdi.
Takip et
Moody’s: Türkiye’de katılım bankacılığının payının ikiye katlayacağını duyurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kredi derecelendirme kuruluşunun açıklamasında, Türkiye‘de 2020 senesinin sonu itibarıyla toplam bankacılık varlıkları içerisinde katılım bankacılığının payının yüzde 7,1’e yükseldiği, 2019 senesinin sonunda ise bu payın yüzde 5,8 seviyesinde olduğu kaydedildi. Açıklamada katılım bankacılığının büyümesinde destekleyici hükümet politikalarının ve düzenlemelerinin etkili olduğu, Türkiye’de katılım bankacılığının toplam bankacılık varlıkları içerisindeki payının gelecek 5 senede en az iki katına yükselmesinin beklendiğini bildirdi.

TÜRKİYE’DE POTANSİYAL ÇOK FAZLA

Kredi derecelendirme kuruluşunun açıklamasında, Körfez Arap Ülkeleri İş Birliği Konsey mensubu ülkelerde katılım bankacılığının toplam bankacılık varlıkları içerisindeki payının yüzde 45 olduğu hatırlatılırken, Türkiye’de katılım bankacılığının büyüme potansiyelinin çok fazla olduğu kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.