Mona Lisa’nın replikası satışa çıkarılıyor!

Leonardo da Vinci’nin dünyaca meşhur Mona Lisa tablosunun birebir kopyası olan 400 senelik bir tablo, Paris’te müzayedeye sunulacak. Tablonun 150 bin ile 200 bin euro arasındaki bir fiyata alıcı bulması bekleniyor.
Takip et
Mona Lisa’nın replikası satışa çıkarılıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Öyle bir eser ki kopyası bile para ediyor. Leonardo da Vinci’nin dünyaca meşhur Mona Lisa tablosunun birebir kopyası olan bir tablo, Paris’te müzayedeye sunulacak. Fransa Kralı 1. François’in Leonardo da Vinci’den 1518’de satın aldığı ve bugün Paris’teki Louvre Müzesi’nde sergilenen Mona Lisa tablosunun replikaları sanatseverlerin alakasını çekmeye devam ediyor.

Dünyanın en ünlü Mona Lisa replikalarından birinin birkaç ay önce rekor fiyata satılmasının sonrasında, salı günü Paris’teki müzayedede 400 senelik bir replika daha satışa sunulacak. 1600’lü senelerde resmedildiği söylenen ve orijinaline neredeyse birebir oranda benzerliği sebebiyle ressamın orjinal Mona Lisa tablosunu yakından gördüğü tahmin ediliyor. Replikanın 150 bin ila 200 bin euro arasında bir fiyata alıcı bulması bekleniyor.

Haziran ayında 17. Yüzyıldan kalma bir öbür Mona Lisa replikası, Avrupalı bir koleksiyoncu tarafından 2.9 milyon eurol’uk rekor bir fiyata satın alınmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.