Moloza Gömülü 5 Yaşındaki Kız, Kardeşini Kurtaramadı

Suriye'de yerle bir olan evde molozların arasında kalan 5 yaşındaki kız çocuğu, kıyafeti küçük bir tahta parçasına takılan kardeşini kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı.
Moloza Gömülü 5 Yaşındaki Kız, Kardeşini Kurtaramadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tüm uyarılara rağmen sivilleri hedef almaya devam eden Esad rejimi, ülkede yeni trajedilerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Son olarak bombalanan evlerden birinde molozların arasında kalan 5 yaşındaki kız çocuğu, küçük bir tahta parçasına takılan kardeşini kurtarmaya çalışırken görüntülendi.

Suriye’de tüm dünyanın gözü önünde yaşanan insanlık trajedisinde molozların arasında yaşam mücadelesi veren 5 yaşındaki kız çocuğunun kardeşi için yaptığı herkesi duygulandırdı. Kendi durumunu unutup küçük bir tahta parçasının ucunda yaşam mücadelesi veren kardeşini tişörtünden tutarak umutsuz bir şekilde kurtarmaya çalıştı. Ekiplerin fark edip yardıma koştuğu esnada tahta parçasına takılı tişörtün kopması ile molozların arasında yuvarlanan 2 yaşındaki Riham isimli bebek hayatını kaybetti. Yıkık bir evin enkazında kardeşini kurtarmaya çalışan küçük kızın görüntüsü uluslararası tüm ajanslara tarafından okuyucularına servis edildi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Esad ve Rus güçlerinin ortaklaşa düzenlediği bombardımanda annesini ve kardeşini kaybeden 5 yaşındaki kız çocuğunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran bu görüntüler sonrası bir çok kişi Suriye’de yaşanan insanlık trajedisine tüm ülkelerin bir araya gelerek bir son vermesi çağrısında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.