Modacı Bahar Korçan hayatını kaybetti

Tarkan, Sezen Aksu, Demet Akbağ ve Yonca Evcimik gibi isimleri giydiren moda tasarımcısı Bahar Korçan, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Peki Bahar Korcan neden hayatını kaybetti, kaç yaşındaydı? Bahar Korcan Kimdir? Ayrıntılar haberimizde...
Takip et
Modacı Bahar Korçan hayatını kaybetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yıllık rutin kontrollerinde sorunla karşılaşmayan ancak kontrolün üç ay sonrasında rahatsızlanarak doktora giden Bahar Korçan’a 2017 yılında yumurtalık kanser, teşhisi konuldu. Uzun süredir kanserle mücadele eden ünlü moda tasarımcısı Bahar Korçan, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Modacı Bahar Korçan hayatını kaybetti

Uzun süredir yumurtalık kanseriyle mücadele eden Bahar Korçan (57), İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Korçan’ın ölüm haberinin ardından dostları sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajları yayınladı.

Oyuncu Yaprak Özdemiroğlu da Twitter sayfasında “Bahar Korçan vefat etmiş, mekanı cennet olsun” notunu paylaştı.

Modacı Bahar Korçan hayatını kaybetti

BAHAR KORÇAN KİMDİR?

Bahar Korçan, 1992’de İTKİB’in düzenlediği yarışmayı kazanarak ismini duyurdu.

Başarılı isim, yarışmanın öncesinde yedi yıl Vakko’da çalıştı. 1993 yılında Türkiye’nin ilk moda tasarım ofisini açtı. 1999 yılında İstanbul Moda Günleri’nde En İyi Tasarımcı seçildi.

Modacı Bahar Korçan hayatını kaybetti

Korçan, o dönemde Modern Dans Topluluğu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin yanı sıra Tarkan, Sezen Aksu, Yonca Evcimik ve Demet Akbağ gibi sanatçıları giydirdi. Moda Tasarımcıları Derneği’nin başkanlığını yaptı. 2018’de, konsept mağaza Bahar Korçan Stories’i Nişantaşı’nda açtı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.