MOBESE’ye el sallayıp uyuşturucu sattılar… Çukur uyuşturucu çetesini bu görüntüler yakalattı

Bir rap şarkısı klibinden esinlenip, MOBESE’ye el sallıyorlardı. Üstelik uyuşturucu satıyorlardı. İstanbul Beyoğlu’nda uyuşturucu satan çeteye helikopter destekli operasyon düzenlendi. Film gibi operasyonda. Gözaltına alınan 54 çete üyesinin tamamı tutuklandı.
Takip et
MOBESE’ye el sallayıp uyuşturucu sattılar… Çukur uyuşturucu çetesini bu görüntüler yakalattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ayakkabıcı. Çiğköfteci. Kuru temizlemeci dükkanı açtılar. Bu işyerlerini paravan olarak kullanıp uyuşturucu sattılar. Üstelik MOBESE kamerasına poz verip el salladılar. Polis takibi sonuç verdi, yakayı eleverdiler.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, son yılların en ilginç operasyonunu Beyoğlu Çukur Sokak ve etrafında faaliyet gösteren uyuşturucu çetesine yaptı.

Çete üyeleri polis operasyonuna karşı. Motosikletli dört elemanını mahalle etrafında sürekli olarak ring attırıyordu. Bu sırada paravan olarak açtıkları işyerlerinde uyuşturucu satışına devam ediyorlardı. Çete üyeleri, çocuklara ve yabancı uyruklu kişilere de uyuşturucu sattırıyordu.

Kendilerine "Çukur Sokak" çetesi diyen zanlılar, bir rap şarkısından esinlenerek, MOBESE'ye poz veriyorlardı. Narkotik ekipleri, bir çete üyesinin rap şarkısında olduğu gibi MOBESE kamerası önünde el sallayıp uyuşturucu sattığını tespit etti.

Uyuşturucu çetesi üyesi 68 kişinin kimlikleri tek tek tespit edildi. Adresleri belirlendi. Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat şubesi ekipleri ve polis helikopterinin de arasında bulunduğu yüzlerce polis, hem havadan., hem de karadan zanlıları kuşattı. Önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Eş zamanlı operasyonlarla 68 kişilik çetenin 54 üyesi gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 1.5 kilo uyuşturucu. 40 bin lira değerinde döviz, 180 bin TL para ve 2 adet silah ele geçirildi.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan 54 çete üyesinin tamamı çıkarıldığı adliyede tutuklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.