adplus-dvertising

MİT’ten Irak’ta nefes kesen operasyon!

MİT tarafından, yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda, terör örgütü PKK’nın sözde Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi eş başkanı Suriyeli terörist Hüseyin Şibli’yi Irak’ın Süleymaniye şehrinde etkisiz hale getirdi.
Takip et
MİT’ten Irak’ta nefes kesen operasyon!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MİT, Irak’ın Süleymaniye kenti Kalar bölgesinde, Türkiye sınırlarının 275 kilometre uzağında gerçekleştirdiği nokta operasyon sonucunda, terör örgütü sözde Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi eş başkanı olan Suriyeli terörist Ferhat Denk Kod isimli Hüseyin Şibli’yi etkisiz hale getirdi.

MİT’ten Irak’ta nefes kesen operasyon!

Öte yandan MİT’in başarılı nokta operasyonuyla etkisiz hale getirilen terörist Şibli’nin, terör örgütü PKK’nın sözde Suriye yöneticilerinden Şahin Cilo kod isimli teröristin sağ kolu olduğu ve Irak’ta görevlendirildiği öğrenildi. Terörist Şibli’nin, Suriye’de bölge dışı üçüncü ülkeler ile kurduğu çıkar ağını Süleymaniye’nin güneyinde de sürdürmesi için görevlendirildiği ve burada sanki yeni bir terör yuvası yaratmayı amaçladığı da öğrenildi.

Öte yandan alınan bilgiye göre, aslen Suriye kökenli olan terörist Şibli, terörist başı Öcalan’ın Suriye’de bulunduğu dönemde terör örgütü PKK’ya katıldı. 2004 senesinde Halep kırsalında sözde sorumlu düzeyinde görevlendirilen terörist Şibli, daha sonra ise örgütün sözde liderlerini eğitmek özere Gara ve Kandil alanında görevlendirildi.

MİT’ten Irak’ta nefes kesen operasyon!

Terörist Şibli öte yandan, 2014 senesinde Suriye’de meydana gelen siyasi otorite boşluğu ve üçüncü ülkelerin desteği ile terör örgütü PKK’nın kontrol sağladığı Resulayn, Derbesiye, Haseke, Tel Tamer ve Amude gibi yerleşim yerlerinin sorumlusu olarak terör örgütü PYD/YPG’nin sözde yürütme konseyi üyeliğine seçildi.

Bu dönemde terörist Şahin Cilo kod isimli Ferhat Abdi Şahin’in en yakınındaki şahıs haline geldiği öğrenilen terörist Şibli’nin son olarak terör örgütünün sözde Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi eş başkanı olarak görevlendirildiği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.