MİT Personeliyim Dedi, 350 Bin Lira Dolandırdı!

Samsun’da kendisini MİT personeli olarak tanıtıp, vatandaşları dolandıran Volkan Savaş, yargılandığı davanın sonucunda 30 yıl hapse ve 868 bin lira para cezasına çarptırıldı.
MİT Personeliyim Dedi, 350 Bin Lira Dolandırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Samsun’da kendisini ‘MİT personeli Tibet Demir’ ismiyle tanıtıp 2 kadın ve 4 erkeği dolandıran 35 yaşındaki Volkan Savaş, yargılandığı davada 30 yıl hapse mahkum edildi. Öte yandan Savaş, 868 bin lira para cezasına çarptırıldı.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI OLACAKMIŞ

İngiltere’den kısa süreli bir görev için geldiğini, yakın zaman içerisinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ‘Başdanışman’ olarak göreve başlayacağını söyleyerek 6 kişiyle yakınlık kuran Volkan Savaş, bakanlarla özel ilişkilerinin de olduğunu ortaya atmıştı. Kurguladığı dolandırıcılık hikayesiyle 6 kişi 350 bin lira dolandıran Savaş, daha sonra kayıplara karışmıştı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Hakkındaki şikayetler üzerine polis ekipleri tarafından yakalanan Volkan Savaş, tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderilmişti. Savaş için, ‘kişinin kendisini kamu görevlisi olarak tanıtma ve bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemek suretiyle dolandırıcılık, kamu görevlileri ile ilişkisi olduğundan onlar nezdinde hatırı sayıldığından bahisle ve belli bir işin görüleceği vaadiyle aldatarak dolandırıcılık’ suçlarından yargılama süreci başlatılmıştı. Davada suçlamaların hiçbirisini kabul etmeyen Savaş için mahkeme heyeti kararını verdi ve nitelikli dolandırıcılık suçundan 30 yıl hapis ile 868 bin lira para cezası verildi.

  • dolandırıcı
  • mit
  • volkan savaş
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.