Miss World 2019 Belli Oldu. İşte Kazanan Ülke!

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Miss World 2019 kazananı belli oldu.

Her sene dünyanın en güzeli kadınının seçildiği Miss World 2019 bu yıl Londra’da düzenlendi.

Yarışmada son 12’ye Nijerya, Kenya, Brezilya, Meksika, Hindistan, Nepal, Filipinler, Vietnam, Jamaika, Fransa, Rusya ve Cook Adaları’nın adayları kaldı.

‘Dünyanın en güzel kadını’ Jamaika’nın adayı Toni-Ann Singh oldu.​ Toni- Ann’e tacını geçen senenin birincisi Vanessa Ponce de Leon taktı. Yarışmada ikincilik Fransa’nın, üçüncülük ise Hindistan’ın oldu.

Miss World 2019 Belli Oldu. İşte Kazanan Ülke!

Tacı kazanan Toni-Ann sosyal medyasından yaptığı açıklamada “Jamaika ve dünyanın dört bir yanındaki kızlar, lütfen kendinize inanın. Lütfen hayallerinizi gerçekleştirecek kadar değerli ve haklı olduğunuzu bilin. Bu taç benim değil, sizin. Sizin bir amacınız var” ifadelerini kullandı.​

Zafere ulaşan Toni-Ann Singh ise para ödülünün sahibi olurken aynı zamanda dünyayı gezecek ve organizasyon kapsamında sosyal sorumluluk projelerinde yer alacak.

Miss World 2019 Belli Oldu. İşte Kazanan Ülke!

23 yaşındaki Florida State Üniversitesi mezunu Singh, sadece güzelliği ile değil, yarışmada kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplarla da göz doldurdu. Dünya’da kadın ve çocuklar için “sürdürülebilir değişim” istediğini belirten Singh kadın haklarının önemine vurgu yaptı. Miss World yarışmasına katılma deneyiminden sonra kendini ‘değişmiş bir kadın’ olarak nitelendiren Dünya Güzeli ayrıca bir şeyleri başarmak için ‘sadece güzel olmanın yeterli olmadığını’ dile getirdi. Geçen yılın kazananı Meksika Vanessa Ponce’un tacını devralan Singh, yarışmada Whitney Houston’ın “I have nothing” adlı şarkısını da seslendirdi.

Miss World 2019 Belli Oldu. İşte Kazanan Ülke!

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı