Mısır’da tren kazasında 32 kişi öldü

Dünya dün Mısır’da meydana gelen korkunç tren kazası haberiyle sarsılmıştı. İki treninin kafa kafaya çarpışması neticesi 32 kişinin yaşamını yitirdiği, 165 kişinin de yaralandığı kaza, güvenlik kamerasına bu şekilde yansıdı.
Takip et
Mısır’da tren kazasında 32 kişi öldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mısır’ın güneyinde başkent Kahire’ye 460 km uzaklıktaki Sohag kentinde dün iki trenin çarpışması neticesi 32 kişinin yaşamını yitirdiği, 165 kişinin de yaralandığı kazaya ait anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Tren istasyonuna ait güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, iki trenin kafa kafaya çarpıştığı anlar görüldü. Sağlık Bakanlığı, 36 ambulansın kaza alanına gönderildiğini açıklayarak, yaralıların hastaneye kaldırıldığını söylemişti.

Mısır’da tren kazasında 32 kişi öldü

Dün meydana gelen korkunç kazada iki trenin çarpışması neticesinde 32 kişi yaşamını yitirdi, 165 kişi yaralandı.

Mısır Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Suhac şehrinin Tahta ilçesinde iki yolcu treninin çarpıştığı söylendi.

Yerel basında yer verilen haberlerde ise bazı yolcuların enkaz altında mahsur kaldığı, insanların ise onları vagonlardan çıkarmaya çalıştığı bilgisi yer almıştı.

Sık sık tren kazalarıyla gündeme gelen Mısır’da son olarak 9 Aralık 2020’de tren kazası yaşanmış ve olayda 22 kişi yaralanmıştı.

Mısır’da tren kazasında 32 kişi öldü

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.