adplus-dvertising

Mısır’da güvenlik güçlerine karşı silahlı saldırı! 5 asker öldü…

Mısır’da son bir hafta içinde güvenlik kuvvetlerine yönelik ikinci saldırı düzenlendi. Sina Yarımadası’nda gerçekleştirilen saldırıda 5 asker yaşamını yitirdi.
Takip et
Mısır’da güvenlik güçlerine karşı silahlı saldırı! 5 asker öldü…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mısır’da bulunan Sina Yarımadası’nda son bir hafta içinde güvenlik kuvvetlerine yönelik ikinci saldırı düzenlendi. Gazze Şeridi sınırına birkaç kilometre uzaklıktaki kontrol noktasına gerçekleştirilen saldırıda 5 asker yaşamını yitirdi. Mısır ordusu tarafından yapılan açıklamada, 1 subay toplam 5 askerin kontrol noktasına gerçekleştirilen saldırıya karşılık verdikleri sırada yaşamını yitirdiği, 2 askerin yaralandığı söylenerek, 7 saldırganın etkisiz hal getirildiği ifade edildi. Açıklamada, 7 Mayıs’ta ve bugün gerçekleştirilen hava saldırılarında ise toplam 16 militanın etkisizi hale getirildiği ve birkaç aracın imha edildiği söylendi.

Es-Sisi ve Sullivan Kahire’de bir araya geldi

Saldırı, başkent Kahire’de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile bir araya geldiği günde meydana geldi. Mısır Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ikilinin Mısır ile ABD arasındaki stratejik ortaklığı görüştükleri ifade edildi.

Öte yandan 7 Mayıs’ta Sina Yarımadası’nda kontrol noktasına terör örgütü DEAŞ tarafından gerçekleştirilen saldırıda 11 asker yaşamını yitirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.