adplus-dvertising

Mısır, Türkiye ile olan ilişkilerini güçlendirmek istiyor

Mısır Dışişleri Bakanlığı Türkiye ile Mısır arasındaki ilişkilerin her iki tarafın yararına olacak şekilde güçlendirmek istediklerini açıkladı.
Takip et
Mısır, Türkiye ile olan ilişkilerini güçlendirmek istiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şukri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin son zamandaki açıklamaları ve jestlerinin takdir edildiğini” belirtti.

Siyasi göstergeler aşamasından, ilişkilerin çerçevesini tespit eden siyasi açılım aşamasına geçilmesine önem verildiğini söyleyen Şukri, Çavuşoğlu ile ramazan ayının gelişi münasebetiyle tebrikleşme kapsamında bir görüşme yaptıklarını ifade etti.

Şukri, görüşmenin “Türkiye’nin Mısır’ın önemiyle ilgili yaptığı açıklamalar ve verdiği sinyaller üstüne gerçekleştiğini” kaydetti.

“Mısır, her iki tarafın da yararına olacak bir diyalog ve çıkarlara zarar verilmeden uluslararası hukuk kurallarına uygun ilişkiler kurulmasında istekli.” diyen Şukri, lüzumlu zemin oluştuğu zaman bunların siyasi görüşmeler biçiminde yapılmasına da önem verdiklerine işaret etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10 Nisan’da Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile ramazan ayını tebrik etme maksadıyla telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.