adplus-dvertising

Minikler için ilk ders zili çaldı

2022-2023 Eğitim ve Öğretim senesi kapsamında anasınıfı ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerine yönelik Uyum Haftası dün başlamıştı. Dün okullarda yapılan toplantılarda velilerin bilgilendirilmesinin sonrasında bugün minikler için ilk ders zili çaldı.
Takip et
Minikler için ilk ders zili çaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, Uyum Haftası çerçevesinde yüz yüze eğitime başladı. Dün ‘Uyum Haftası’ kapsamında çocuklar velileri ile beraber okullara alınmış ve velilere bilgilendirme sunumları yapılmıştı. Bugün ise minikler için ilk ders zili çaldı. Anasınıfı ve ilkokula başlayacak olan öğrenciler okullarına geldi ve ‘Uyum Eğitimleri’ni görmeye başladı. Eyüpsultan’da bulunan bir okulda da sabah saatlerinden itibaren yoğunluk meydana geldi. Okula başlamanın heyecanını yaşayan minikler aileleriyle beraber okullarının yolunu tuttu. İlk ders zilinin çalmasıyla beraber minikler sınıflarına alındı. Okulun ilk günü heyecanını yaşayan Meryem Baloğlu, “6 yaşındayım. Birinci sınıfa başlıyorum. Benim bugün yeni arkadaşlarım olacak. Suluğumu da yeni aldık. Derslerime çalışacağım. Çok heyecanlıyım” şeklinde konuştu.

“Çok heyecanlıyım, çok mutluyum”

Çocuğundan daha heyecanlı olduğunu dile getiren veli Zeynep Türetken, “Çok şükür, çok heyecanlıyım, çok mutluyum. Onunla gurur duyuyorum. İnşallah daha başarılı günleri olur. Kızım bugün birinci sınıfa başlıyor. Dün biraz zorluk çıkardı, ağladı. Yanında durdum bir müddet. Bugün ise bıraktım okula ve çıktım. Okula girdi çok şükür. Ben ondan daha heyecanlıyım. Şuanda okula bıraktım, uyum haftası olduğu için saat 11.30’da alacağım” diyerek konuştu.

“Kardeşimden daha fazla heyecanlıyım”

Kardeşini okula getirmenin mutluluğunu yaşayan Ayşe Ceylin Atilla, “Annemle beraber kardeşimi okula getirdik. Kardeşim çok heyecanlıydı. Bugün ilkokula başladı. Ona öğretmeninin sözünü dinlemesini söyledim. Ben kardeşim için heyecanlıyım hatta ondan daha fazla heyecanlıydım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.