Minik Leyla’nın Ölümünde Şok Eden Aşiret Detayı

Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan minik Leyla ile ilgili iddianamede şok ifadeler ortaya çıktı. Bir akraba, "Aşiret lideri olayı kapatmaya çalıştı" dedi.
Takip et
Minik Leyla’nın Ölümünde Şok Eden Aşiret Detayı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ağrı’da kaybolup, 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla’nın ölümü Türkiye’yi sarsmıştı. Sebefberlikle her yerde aranmasına rağmen bir türlü bulunamayan küçük kızın ölümü ardından soru işaretleri bırakmıştı.

“18 GÜN BOYUNCA KENDİ YÜRÜMÜŞ”

Dedesinin köyünde kaybolan minik kızın cesedi köye 3 kilometre uzakta bulunmuş, baba Nihat Aydemirin amcaoğlu Mehmet Ali Aydemir kasten öldürme suçundan tutuklanmıştı. Olaydan bir sene sonra davanın iddianamesi tamamlandı. Bu belgede yer alan bir ifade ise hayrete düşürdü. Aydemir ailesinden birinin ifadesine göre olaydan sonra aşiret liderinin de katılımı ile bir toplantı gerçekleştirildi. İddiaya göre bu toplantıda aşiret lideri olayın üstünü örtmek için köylülerle konuştu ve herkesin Leyla’nın 18 gün boyunca kendi kendine yürüdüğü yönünde ifade vermesini istedi.

“BABA DA AYNI ŞEYLERİ SÖYLEDİ”

Akraba verdiği ifadede baba Nihat Aydemir’den de aynı ifadeleri duyduğunu söylerken “Bana ‘Yürüyerek gitmiş. 18 gün yürümüş. Yapan akrabalardan biri çıkarsa ne yaparız’ dedi. Aynı ifadeleri aşiret toplantısında da duymuştum. Leyla’nın annesiyle de aram çok iyidir.  Şükran bana bir keresinde ‘Boşu boşuna uğraşmayın. Yusuf, Yusuf, Yusuf’ şeklinde ifade kullandı. Ben bu sözleri duyunca çok şaşırdım.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.