Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri

Dünyanın en çok satan oyunları arasında yer alan Minecraft, yetenekli oyuncularla bambaşka bir hal alıyor. Oyunda yer alan yaratıcı modunda insanlar küçük bloklardan istediklerini yapabiliyorlar. Ülkemizde de çok fazla oynanan oyunlardan biri olan Minecraft iksir yapımı nasıl sorusuyla gündemde. Peki, Minecraft iksir yapımı nasıl? Minecraft görünmezlik iksiri hilesi ve bütün iksirler haberimizde
Takip et
Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Minecraft Nedir?

Markus “Notch” Persson tarafından 2009’da bir haftada yazılmış, resmi olarak 2011 yılında yayınlanmış ve kısa sürede de tüm dünyaya yayılmış bir bilgisayar oyunu. En basit anlatımıyla bloklarla kendinize bir dünya yaratıyorsunuz. İlk baktığınızda çok rahatsız edici geliyor görüntü çünkü son derece basit grafiklerden oluşuyor. Half-Life serisi, Counter Strike serisi ya da Crysis gibi oyun serilerinden bu kamera açısı size tanıdık gelecektir. Elbettte bu oyunlarla benzerliği sadece kamera açısı. Oyun her şeyden önce bir açık dünya oyunu. Yani özgürüz, tabi yapabilirsek, dünyadaki her yere gidebiliyoruz.

Oyunda gördüğümüz her şeyi kırabiliyor ve toplayabiliyoruz ve topladığımız materyalleri istediğimiz yere yerleştirebiliyoruz. İşte bu özellik Minecraft’ın temelini oluşturuyor. Minecraft yapımcıları oyunu iki moda ayırarak çok iyi etmişler. Birinci modda hayatta kalmak için uğraşacak, ikinci modda ise kreatif becerilerinizi ortaya çıkarma şansı yakalayacaksınız.

Bu oyunda çok sayıda tarif var. Bazıları o kadar kullanışlıdır ki, böyle bir iksir olmadan, evden uzağa gitmeniz önerilmez. Diğer iksirler genellikle kendi zevkleri için nadiren kullanılır, bu yüzden tariflerini ezberlemek gerekmez. Minecraft’taki görünmezlik iksiri, kaynaklar veya tecrübe için büyük bir av peşinde bulunmamanız gereken en bileşendir. Karakterinin meraklı gözlere görünmez olmasına izin verecek ve bu, herhangi bir zırhtan daha iyi sonuç verecek.

Görünmezlik İksiri’ni (3:00) içerseniz, sizi 3 dakika boyunca görünmez kılar. Bu, görülmek istemediğinizde son derece kullanışlıdır.Bu noktada, bu Görünmezlik İksiri’ni (3:00) envanterinize ekleyebilir veya iksiri Sıçrama İksiri Görünmezlik (3:00) haline getirebilirsiniz

Minecraft Görünmezlik İksiri Yapımı

Bu Minecraft rehberi, ekran görüntüleri ve adım adım talimatlarla bir Görünmezlik İksiri (3:00) nasıl üretileceğini açıklar. Minecraft’ta bir Potion of Invisibility (3:00) hazırlayabilir ve envanterinize ekleyebilirsiniz. Bu iksir içildiğinde size Görünmezlik etkisi verir, böylece 3 dakika boyunca kimse sizi göremez. Demleme Standı menüsünü açın. Demleme Standını Etkinleştirmek için Blaze Tozu Ekleyin. Bu İksiri yapmak için Eşyalar ekleyin. Demleme menüsünde, malzemeleri üst kutuya yerleştirirsiniz ve iksirler altaki üç kutuda oluşturulur.

Görünmezlik İksiri yapmak için 1 Gece Görüş İksiri ve 1 fermente örümcek gözüne ihtiyacınız olacak. Gece Görüş İksiri’ni Demleme standında alttaki kutulardan birine yerleştirin. Ardından fermente edilmiş örümcek gözünü üst kutuya ekleyin. Demleme işlemi tamamlandığında, bir ” glug glug glug ” sesi duyarsınız ve fermente olmuş örümcek gözü kaybolur.Görünmezlik İksiri’ni (3:00) içerseniz, sizi 3 dakika boyunca görünmez kılar. Bu, görülmek istemediğinizde son derece kullanışlıdır. Bu noktada, bu Görünmezlik İksiri’ni envanterinize ekleyebilir veya iksiri Sıçrama İksiri Görünmezlik (3:00) haline getirebilirsiniz.

İksirler minecraftta özel bir yere sahiptir. Çünkü iksirler güç, hız, kuvvet gibi özellikleri arttırır ve PvP oynarken yada tek oyunculudayken çok işinize yarar.

İksir yapmak için gereken aletler :

Simya standı: 3 kırık taş ve 1 blaze çubuğu kullanılarak yapılır. Simya standı kullanılarak iksir için gerekli malzemeleri 20 sn içinde şişelere doldurabilirsiniz.

Kazan: İçine bir kova su koyunca kazanın içine boş şişeyi sağ tıklayarak 3 boş şişeyi su ile doldurabilirsiniz. Tabi boş şişeler sadece kazanla doldurulmaz.
Dört karelik bir su sizin şişenizi doldurmak için sınırsız bir kaynaktır. Kazan daha çok nether da lazımdır. Çünkü nether da su barınamaz.

Boş şişe: 3 adet cam kullanarak 3 tane şişe elde edebilirsiniz. Şişeler iksirin temel malzemesidir.

İksir yapmak için gereken malzemeler :

Nether wart: Nether da ruh kumunun üstünde yetişen bir tür kırmızı bitkidir.
Mayalı örümcek gözü: Şeker, kahverengi mantar ve örümcek gözü kullanılarak elde edilir.
Blaze tozu: Blaze i öldürdükten sonra çıkan blaze çubuğunu crafting e koyarak 2 blaze tozu elde edilir.
Ghast gözyaşı: Ghast öldürdüğümüzde çıkan bir madde.
Parlayan karpuz: 8 adet altın parçası ve 1 karpuz kullanılarak parlayan karpuz elde edilir.
Magma kremi: Blaze tozu ve balçık topu kullanılarak magma kremi elde edilir.
Örümcek gözü: Örümcek öldürüldüğünde çıkar.
Şeker: 1 adet şeker kamışından 1 tane şeker kamışı elde edilir.
Işıktaşı tozu: Nether daki ışıktaşlarını kırarak elde edebilirsiniz.
Barut: Creeper öldürdüğünüzde çıkar.
Kızıltaş: Madene indiğinizde bulabileceğiniz kızıltaş cevherlerini kırarak kızıltaş elde edebilirsiniz.

NOT: İksirler için gerekli malzemeleri yazdığım sıraya göre koymazsanız iksir elde edemezsiniz.

Desteklenen Platformlar

Görünmezlik İksiri (3:00) Minecraft’ın aşağıdaki sürümlerinde mevcuttur:

Java Edition (PC/Mac) Java Edition (PC/Mac) Evet (1.4.2)
Pocket Edition (PE) Pocket Edition (PE) Evet (0.12.1)
Xbox 360 Xbox 360 Evet
Xbox One Xbox One Evet
PS3 PS3 Evet
PS4 PS4 Evet
Wii U Wii U Evet
Nintendo Switch Nintendo Switch Evet
Windows 10 Edition Windows 10 Edition Evet
Education Edition Education Edition Evet

Bu İksiri yapmak için gerekli Malzemeler

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri
Minecraft’ta, Görünmezlik İksiri (3:00) yapmak için kullanabileceğiniz malzemeler şunlardır:

Hayatta Kalma Modunda bu İksir nasıl yapılır

1. Demleme Standı menüsünü açın

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri
Öncelikle, aşağıda görünen Demleme Standını açmanız gerekiyor:

2. Demleme Standını Etkinleştirmek için Blaze Tozu Ekleyin

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri
Demleme standını etkinleştirmek için en soldaki kutuya blaze tozu ekleyerek başlayın.

3. Bu İksiri yapmak için Eşyalar ekleyin

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri
Demleme menüsünde, malzemeleri üst kutuya yerleştirirsiniz ve iksirler altaki üç kutuda oluşturulur.

Görünmezlik İksiri (3:00) yapmak için 1 Gece Görüş İksiri ve 1 fermente örümcek gözüne ihtiyacınız olacak.

Gece Görüş İksiri’ni Demleme standında alttaki kutulardan birine yerleştirin. Ardından fermente edilmiş örümcek gözünü üst kutuya ekleyin.

Demleme işlemi tamamlandığında, bir ” glug glug glug ” sesi duyarsınız ve fermente olmuş örümcek gözü kaybolur.

İPUCU: Demleme Standı’nda iksirin üzerine gelirseniz, iksirin adını ve etkilerini göreceksiniz.

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri

Görünmezliğe ilk adım 

Minecraft’taki iksir görünmezliği, diğer iksirler gibi, ciddi hazırlıklar gerektirir. Her şeyden önce, kendinize simyasal deneyler yapmaya devam edeceğiniz bir pişirme standı hazırlamanız gerekecektir. Buna ek olarak, iksirlerin kaynaması için şişeler olmadan yapmazsınız, bu nedenle istediğiniz zaman, sizi güçlendirecek, sizi daha az hassastır ve daha az duyarlı hale getirecek kompozisyonu elde etmek için yanınızda birkaç boş gemi bulundurun. Minecraft’ta görünmezlik iksirini hazırlamak için ek işlemler yapmanız gerekmez – işlemin güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri

İki malzemenin yardımıyla her şeyin göz açıp kapayıncaya kadar çıkmasını beklemeyin. Minecraft’taki görünmezlik iksiri en güçlü olanlardan biridir, bu nedenle bileşenleri karıştırmak ve gereksiz öğeleri kullanmamak için sabırlı olmanız ve adım adım ilerlemeniz gerekir. Öncelikle şişeyi suyla doldurmanız ve orada cehennem siğilini eklemeniz gerekir. Bu, su ve siğil karışımından, orjinal denilen bir iksir olduğu için, herhangi bir bileşimin üretimi için kilit bir unsurdur. Çoğu iksir, orijinaline belirli bileşenler eklenerek yapılır. Eğer ilk kompozisyonunuz çoktan çıktıysa, bir sonraki adıma geçmeniz gerekir – Minecraft’ta simya düzenlenir. Bir görünmezlik iksirinin nasıl kaynaklanacağı, birçok acemi oyuncunun işkencesine maruz kalan bir sorudur, ancak bunun cevabı hemen gelmeyecektir, bu yüzden sabırlı olun ve bir sonraki adıma geçin.

Gece görüşü 

Birçoğunun sürprizine göre, Minecraft’taki görünmezlik iksirinin tarifi, karanlıkta görmenizi sağlayan başka bir iksir içerir. Bunu yapmak için, orijinal kompozisyona altın bir havuç eklemeniz gerekir – bu bileşen simyacılar tarafından da çok popülerdir, bu yüzden envanterinizde bulunmasıyla ilgili herhangi bir problem yaşamazsınız. Her kendine saygılı iksir yapımcısı her zaman onunla birlikte böyle bir havuç içerir, çünkü onlar olmadan asla karmaşık et suyu elde edemezsiniz. Böylece, bu adım tamamlandığında ve ihtiyacınız olanı elde ettiğinizde, Minecraft’ta görünmezlik iksiri yapmanın çözümünü tamamlamaya yakınsınızdır. Tek bir adımınız kaldı ve bunu yapmanın zamanı geldi!

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri

Son bileşen olarak örümceğin gözü

Karanlıkta görmek için kaynatma envanterinizde olduğunda, size istenen sonucu verecek son malzemeyi ekleme zamanı gelmiştir. Ancak bunun için örümceği öldürüp gözünü birleştirmelisin, çünkü onsuz görünmezlik iksiri işe yaramaz. Örümcekler standart canavarlar arasında en güçlü olanlardan biri olduğundan, görünmezlik iksirinin oyundaki en değerli iksirlerden biri olduğunu anlamalısınız. Hazır kompozisyona bir örümcek gözü ekleyin ve bundan önce her şeyi doğru yaptınızsa, sonunda belli bir süre görünmez olma şansına sahip olacaksınız. Ne yazık ki, bu süre inanılmaz derecede kısa – meraklı gözlere sadece üç dakikalık görünmezlik uğruna çok fazla çaba. Birçok oyuncu, oyunun belaya değmeyeceğini düşünüyor ve bu kadar kısa süreli bir kaynatma işlemi yapmak için zaman ve kaynakları boşa harcamamak daha iyi. Bununla birlikte, Minecraft’ta olduğu gibi, bu durumdan çıkmanın bir yolu da, buna hemen hemen her iksir, belirli maddeler eklenerek arttırılabilir. Aynı şekilde, üç dakikalık bir sürenin çok kısa olduğunu düşünüyorsanız, görünmezlik iksirini yapmalısınız.

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri

Etkisi uzatmak

Eğer kimsenin sizi daha uzun süre göremeyeceğini hayal ederseniz, o zaman bir redstone almanız gerekecektir. Görünmezlik iksirinin süresini uzatan en bileşen odur. Sadece hazır bir kompozisyonla karıştırmanız gerekir – ve kaliteli bir kaynatma elde edersiniz. Düzenli bir iksir, sizi üç dakika boyunca görünmez hale getirir ve sekiz dakika boyunca da gelişmiş bir iksir haline getirir. Doğal olarak, bu redstone aramak için zaman harcamaya değer olduğu bir etkidir. Sekiz dakika içinde tam görünmezlikle ne istersen onu yapacak zamanın olacak, bu yüzden şaşırtıcı derecede yararlı bir iksir yaratma için zamanını ve çabanı boşa harcama.

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri

Pozitif Etkili Normal İksirler

Ateş Direnci (3:00) = Nether Wart + Magma Kremi
Ateş Direnci (8:00) = Nether Wart + Magma Kremi + Kızıltaş
İyileştirme iksiri (3 Can) = Nether Wart + Parlayan Karpuz
İyileştirme iksiri II (6 Can) = Nether Wart + Parlayan Karpuz + Işıktaşı tozu
Rejenerasyon iksiri (0:45) = Nether Wart + Ghast Gözyaşı
Rejenerasyon iksiri II (0:22) = Nether Wart + Ghast Gözyaşı + Işıktaşı tozu
Rejenerasyon iksiri (2:00) = Nether Wart + Ghast Gözyaşı + Kızıltaş
Güç iksiri (3:00) = Nether Wart + Blaze Tozu
Güç iksiri II (1:30) = Nether Wart + Blaze Tozu + Işıktaşı tozu
Güç iksiri (8:30) = Nether Wart + Blaze Tozu + Kızıltaş
Çeviklik iksiri (3:00) = Nether Wart + Şeker
Çeviklik iksiri II (1:30) = Nether Wart + Şeker + Işıktaşı tozu
Çeviklik iksiri (8:00) = Nether Wart + Şeker + Kızıltaş

Minecraft Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Minecraft İksirleri

Negatif Etkili Normal İksirler

Zarar iksiri (3 can)= Nether Wart + Parlayan Kavun + Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Zarar iksiri (3 can)= Nether Wart + Örümcek Gözü + Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Zarar iksiri II (6 can)= Nether Wart + Parlayan Kavun + Mayalı Örümcek Gözü + Işıktaşı tozu + Barut
Zehir iksiri (0:45)= Nether Wart + Örümcek Gözü + Barut
Zehir iksiri II (0:22)= Nether Wart + Örümcek Gözü + Işıktaşı toz + Barut
Zehir iksiri (2:00)= Nether Wart + Örümcek Gözü + Kızıltaş + Barut
Yavaşlatma iksiri (1:30)= Nether Wart + Şeker + Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Yavaşlatma iksiri II (1:30)= Nether Wart + Magma Kremi + Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Yavaşlatma iksiri (4:00)= Nether Wart + Şeker + Mayalı Örümcek Gözü + Kızıltaş + Barut
Yavaşlatma iksiri (4:00)= Nether Wart + Magma Kremi + Mayalı Örümcek Gözü + Kızıltaş + Barut
Zayıflık iksiri (1:30)= Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Zayıflık iksiri (4:00)= Mayalı Örümcek Gözü + Kızıltaş + Barut

Pozitif Etkili Patlayıcı iksirler

Patlayıcı Ateş Direnci iksiri (2:15)= Nether Wart + Magma Kremi + Barut
Patlayıcı Ateş Direnci iksiri (6:00)= Nether Wart + Magma Kremi + Kızıltaş + Barut
Paylayıcı iyileştirme iksiri = Nether Wart + Parlayan Karpuz
Patlayıcı iyileştirme iksiri II = Nether Wart + Parlayan Karpuz + Işıktaşı tozu + Barut
Patlayıcı Rejenerasyon iksiri (0:33)= Nether Wart + Ghast Gözyaşı + Barut
Patlayıcı Rejenerasyon iksiri II (0:16)= Nether Wart + Ghast Gözyaşı + Işıktaşı tozu + Barut
Patlayıcı Rejenerasyon iksiri (1:30)= Nether Wart + Ghast Gözyaşı + Kızıltaş + Barut
Patlayıcı Güç iksiri (2:15)= Nether Wart + Blaze Tozu + Barut
Patlayıcı Güç iksiri II (1:07)= Nether Wart + Blaze Tozu + Işıktaşı tozu + Barut
Patlayıcı Güç iksiri (6:00)= Nether Wart + Blaze Tozu + Kızıltaş + Barut
Patlayıcı Çeviklik iksiri (2:15)= Nether Wart + Şeker + Barut
Patlayıcı Çeviklik iksiri II (1:07)= Nether Wart + Şeker + Işıktaşı tozu + Barut
Patlayıcı Çeviklik iksiri (6:00)= Nether Wart + Şeker + Kızıltaş + Barut

Negatif Etkili Patlayıcı iksirler

Patlayıcı Zarar iksiri= Nether Wart + Parlayan Kavun + Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Patlayıcı Zarar iksiri = Nether Wart + Örümcek Gözü + Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Patlayıcı Zarar iksiri II = Nether Wart + Parlayan Karpuz+ Mayalı Örümcek Gözü + Işıktaşı tozu + Barut
Patlayıcı Zehir iksiri (0:33)= Nether Wart + Örümcek Gözü + Barut
Patlayıcı Zehir iksiri II (0:16)= Nether Wart + Örümcek Gözü + Işıktaşı toz + Barut
Patlayıcı Zehir iksiri (1:30)= Nether Wart + Örümcek Gözü + Kızıltaş + Barut
Patlayıcı Yavaşlatma iksiri (1:07)= Nether Wart + Şeker + Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Patlayıcı Yavaşlatma iksiri (1:07)= Nether Wart + Magma Kremi + Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Patlayıcı Yavaşlatma iksiri (1:30)= Nether Wart + Şeker + Mayalı Örümcek Gözü + Kızıltaş + Barut
Patlayıcı Yavaşlatma iksiri (1:30)= Nether Wart + Magma Kremi + Mayalı Örümcek Gözü + Kızıltaş + Barut
Patlayıcı Zayıflık iksiri (1:07)= Mayalı Örümcek Gözü + Barut
Patlayıcı Zayıflık iksiri (3:00)= Mayalı Örümcek Gözü + Kızıltaş + Barut

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.