Mina Chang Sahte CV ile ABD’de Üst Düzey Bürokrat Olmuş

Mina Chang, ABD, Dışişleri Bakanlığı Çatışma ve İstikrar Operasyonları Bürosu'na sahte bir CV ile girmiş. Skandal olayı NBC ortaya çıkardı.

ABD, Dışişleri Bakanlığı Çatışma ve İstikrar Operasyonları Bürosu’nda başkan yardımcısı olarak atanan Mina Chang olayını tartışmayı sürdürüyor.


Washington’da şok etkisi yaratan olay, NBC tarafından meydana çıkarıldı.

NBC GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

Business Insider’ın aktardığına göre, Chang geride bıraktığımız nisan ayında Dışişleri Bakanlığına bağlı Çatışma ve İstikrar Operasyonları Bürosu’nda başkan yardımcılığına atandı. Ancak Chang’ı soruşturan NBC, ilginç sonuçlar yakaladı.

Chang’ın CV’sine Harvard’da da eğitim aldığını yazdığı öne sürüldü. Ancak üniversite görevlileri, Chang’ın yalnızca 7 haftalık bir kursa gittiğini ve bunun neticesinde herhangi bir sertifikaya sahip olmadığını söyledi.

YALANLAR PEŞ PEŞE SIRALAMIŞ

Dışişleri Bakanlığı’nda yer alan biyografisine göre Chang, Ordu Savaş Koleji’ndeki bir programı bitirdi. Ancak gene üniversite görevlileri, mezun olduğunu iddia ettiği programın yalnızca dört günlük bir ulusal güvenlik semineri olduğunu söyleyerek Chang’ı yalanladı.

Chang, vazife yaptığı “Linking The World” kuruluşunda onlarca ülkede okullar yaptığını iddia etti. Ancak STK ile görüşen NBC bunun gerçek olmadığını belirledi.


TIME DERGİSİNE KAPAK OLDUĞUNU İDDİA ETMİŞ

Hatta Chang, 2007 senesindeki bir röportajında TIME dergisine kapak olduğunu iddia etti. Ancak TIME görevlileri Chang’ın hiçbir biçimde daha önce derginin kapağında olmadığını söyledi.

Olanlar Washington’ı sallarken, Chang’ın meydana çıkan yalanlarına karşın halen üst seviye görevde olması halk tarafından büyük tepki topladı.

SOSYAL MEDYADA LİNÇ EDİLDİ

Sosyal medya kullanıcıları Chang’a tepkisini ifade ederken, genç kadın Instagram sayfasındaki paylaşımlarının altına gelen yorumlara kısıtlama getirildi.

Geriye sadece Chang’ın Beyaz Saray’dan fotoğrafları, canlı yayınları ve ünlülerle çekindiği fotoğraflar kaldı.

Sosyal medyada da büyük tepki toplayan skandalın sonrasında görevliler, olay ile alakalı soruşturma açılacağını söyledi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı