adplus-dvertising

Mimar Sinan’ın torunları geçmişinden ilham alarak geleceğini tasarladı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Türkiye Mimarlar Odası Çerkezköy Şubesi öncülüğünde başlatılan ‘Çocuk Gözünde Mimarlık’ projesi çerçevesinde anaokulu öğrencilerinin yaptığı eserler görücüye çıktı.
Takip et
Mimar Sinan’ın torunları geçmişinden ilham alarak geleceğini tasarladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Çerkezköy’de anaokulu öğrencilerinin hayal kuvvetleriyle tasarladıkları eserler beğeniye sunuldu. Türkiye Mimarlar Odası Çerkezköy Şubesi öncülüğünde düzenlenen etkinlikte minik mimarlar, hazırladıkları eserleri görücüye çıkardı. Anıtkabir’den Selimiye Camii’ne, Galata Kulesi’nden havuzlu bahçeli evlere kadar eserlerinin tanıtımını yapan öğrenciler, mimarlığa bakış açılarını ve hayal kuvvetlerini konuşturdular.

Mimar Sinan’ı Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde ilçedeki anaokulunu pilot okulu olarak seçtiklerini söyleyen Mimarlar Odası Çerkezköy Şube Başkanı Sinan Meral, “Çocuklarımızın Mimar Sinan’ın eserleri ya da hayal ettikleri herhangi bir eseri aileleri ile beraber yapması için bu projeyi ürettik. Bu projeye 90 ailemiz katıldı. Biz bunların içindeki 5 projeyi Çerkezköy Kaymakamlığı’na, 5 projeyi Belediye Başkanlığı’na, 5 projeyi de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyaretlerimizde götüreceğiz. Öte Yandan projeler arasından seçtiğimiz eserleri yerel ve ulusal olarak açacağımız sergilerde kullanmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.