adplus-dvertising

Milli sporcu Emre Karaca Dünya şampiyonluğuna göz kırptı

Avrupa Şampiyonu milli kick bokscu Emre Karaca, Türkiye’ye Dünya şampiyonluğunu getirmek için kesintisiz çalışmalarını sürdürüyor.
Takip et
Milli sporcu Emre Karaca Dünya şampiyonluğuna göz kırptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uluslararası dereceleri ile Türk spor tarihine ismini birçok defa yazdıran milli kick boksçu Emre Karaca, kariyerinde eksikliğini hissettiğini Dünya Şampiyonluğu için yoğun antrenman programları uyguladığını ve günlük standart hayatını anlattı. 9 yaşından beri spor ile iç içe olduğunu ifade eden Karaca, defalarca yaşadığı Türkiye Şampiyonlukları başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki müsabakalarına, Avrupa Şampiyonluğu’na, Dünya 2’nciliğe ve 3’ncülüğüne dikkat çekerek, “En yakın tarihteki hedefim Antalya’da organize edilecek olan Avrupa Şampiyonası’dır” şeklinde konuştu.

Milli sporcu Emre Karaca Dünya şampiyonluğuna göz kırptı

“Hepsi ile Avrupa Şampiyonası’na odaklandık”

Konya’da 5’ncisi gerçekleşen İslami Dayanışma Oyunları’na gitmeye hak kazandığını ancak kendi sıkletinin otoriteler tarafından iptal edildiğini dile getiren tecrübeli sporcu Karaca, “İslam Oyunları’na gitmeye hak kazanmıştım ancak erkeklerde artı 91 ve benim sıkletim olan 57 kilogramı turnuvadan çıkardılar. Bize de gerekçe olarak katılımın az olduğunu söylediler. Güzel bir ödülü vardı ama maalesef ki dövüşme imkânımız olmadı. Her ne olursa olsun mücadelemizi ve bayrağımızı temsil etmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hepsi ile Avrupa Şampiyonası’na odaklandık.

“Eskişehir’e boksu sevdirmeyi başardık”

Sabahları erken saatlerde spor salonuna gelip neredeyse bütün gününü orada geçirdiğini söyleyen Emre Karaca, konu ile ilgili olarak sözlerine şöyle devam etti:
“Hem spor kariyerime hem de yetiştirdiğim sporcularım ile yaşamıma devam ediyorum. Ufak yaş grubu öğrencilerimin sayısı oldukça az olmasına karşın çoğunluğu çeşitli meslek gruplarından gelen yetişkinler yaratıyor. Çok şükür Eskişehir’e boksu sevdirmeyi başardık. 2009’dan bu yana bütün gayretim insanların boksa karşı ön yargısını kırdırtmaktı ancak şuanda ise dövüş sporu çerçevesinde bütün bildiklerimi insanlara öğretmeye ve spora teşvik etmeye çalışıyorum.”

Milli sporcu Emre Karaca Dünya şampiyonluğuna göz kırptı

“Dövüşmek isteyenlere o yönde antrenmanlar yaptırıyoruz”

“Spor salonuna gelenlerin maksadı genellikle zayıflamaktan yana oluyor” diyen Karaca, “Kilo sorunu olanların haricinde gerçekten dövüşmek yahut kendini savunmak isteyen kişiler de bizden eğitim alıyor. Herkesin antrenman programı isteğine göre şekilleniyor. Dövüşmek isteyenlere o yönde idmanlar hazırlıyoruz. Hiçbir biçimde dövüşmeden, dövüşmeyi öğrenemezsiniz. Yalnızca spor maksadı ile gelenler ile elbette keyifli antrenmanlar geçiriyoruz. Ancak esas gayemiz insanlara boksu öğretmektir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.