Milli Piyango, Büyük İkramiyelerin Kimseye Çıkmadığı İddiasına Cevap Verdi

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar, büyük ikramiyelerin biletlere çıkmadığı iddialarına cevap verdi.

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar, son günlerde gündeme gelen, büyük ikramiyenin satılmayan bilete çıktığı iddialarıyla alakalı “Son 18 çekilişimiz içerisinde iştirakçilerimize, talihlilerimize ikramiye ödemediğimiz hiçbir çekiliş yok” şeklinde konuştu.


“SADECE 3 ÇEKİLİŞ İDAREYE KALDI”

NTV canlı yayınına katılan Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar, son günlerde gündeme gelen, büyük ikramiyenin satılmayan bilete çıktığı iddialarını cevapladı. Uçar, “Son 18 çekilişimiz içerisinde iştirakçilerimize, talihlilerimize ikramiye ödemediğimiz hiçbir çekiliş yok. 2019 senesi verilerini verelim mesela, 32 adet çekiliş yaptık bugüne kadar ve bu 32 çekilişte yalnızca 3 çekilişte isabet eden, büyük ikramiyeye isabet eden numarala idareye kaldı. Bunlar da bu 80 milyon liralık ikramiye oranının içerisine aktarıldı” diyerek konuştu.

Uçar, büyük ikramiyenin satılan bilete çıkana kadar çekilişi devam ettirme zorunluluğun yasal olarak yalnızca yılbaşı çekilişlerinde geçerli olduğunu da vurguladı.

BÜYÜK İKRAMİYE TUTARININ NASIL BELİRLENDİĞİNİ ANLATTI

80 milyon liralık büyük ikramiye tutarının nasıl tespit edildiğini anlattı. Uçar, “Yıl içerisindeki ikramiye oranları, satılan biletler ve dağıtılan ikramiye oranı maksimumunu hesaplıyoruz ve yüzde 64 oranında bir ikramiye belirlemiş olduk. Bu da 80 milyon TL’ye tekabül etti” şeklinde konuştu. Uçar, 2019 yılbaşı çekilişinin büyük ikramiyesi olan 70 milyon TL’nin talihlisinin sene sonuna kadar çıkmaması halinde paranın kamuya aktarılacağını belirtti.

Uçar, “Yıl sonu itibariyle alınmayan ikramiyeler de kamu payı olarak okul yapımında, hastane yapımında, öğrencilerimize yurt yapılmak üzere kamu payı olarak hazinemize aktarılıyor” dedi.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı