Milli Eğitim Bakanlığı kendi Bilim Kurulu’nu kuruyor!

Türkiye’de koronavirüsle mücadele son sürat devam ederken okullarda salgın sürecinin yönetilmesi için Sağlık Bakanlığı’ndakine benzer bir Bilim Kurulu’nun, Milli Eğitim Bakanlığı’nda da kurulması gündemde. Bu kurulun, Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyeleri doğrultusunda karar alıp, il müdürlüklerine iletmesi, öte yandan illerden gelen önerilerin de değerlendirilmesi gerektiği üstünde duruluyor.
Takip et
Milli Eğitim Bakanlığı kendi Bilim Kurulu’nu kuruyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye’de toplam nüfus içinde iki doz aşısını yaptıranların oranı ise hâlen yüzde 50’nin altında. Toplam nüfusun ortalama yüzde 20’si aşı hakkına karşın henüz aşısını yaptırmadı. Aşı hakkı tanımlanan 12 yaş üzeri nüfusta iki doz aşılama oranı yüzde 60’a ulaşırken, uzmanlara göre toplam nüfustaki aşılama oranı 80’e ulaşmadığı sürece, salgının kontrolünden söz etmek mümkün değil.

MİLLİ EĞİTİM’E DE BİLİM KURULU GELİYOR

Türkiye gazetesinin haberine göre okullarda salgın sürecinin yönetilmesi için Sağlık Bakanlığı’ndakine benzer bir Bilim Kurulu‘nun, Millî Eğitim Bakanlığı’nda da kurulması tartışılıyor. Bu kurulun, Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyeleri doğrultusunda karar alıp, il müdürlüklerine iletmesi, öte yandan illerden gelen önerilerin de değerlendirilmesi gerektiği üstünde duruluyor.

“ÖĞRETMEN TAKVİYESİ YAPILACAK”

Uzmanlar, “Her il yönetimi kendi okulunu tek tek gezecek. Sınıfların kalabalık oranı tespit edildikten sonra gerekirse çifte eğitim-tedrisata geçilecek yerler tespit edilecek, öğrenci sayısı azaltılacak. Başka okullardan öğretmen takviyesi yapılacak. Hatta hafta sonu eğitimine kaydırılacak” görüşünü dile getiriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.