Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Velilere Kahvaltı Uyarısı!

Okulların açılmasına sayılı günler kala, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin evden çıkması kahvaltı yapması konusunda velileri uyardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Okulların açılmasına sayılı günler kala, Selçuk öğrencilerin evden çıkmadan kahvaltı yapması konusuna değindi.

”KAHVALTI EBEVEYNİN SORUMLULUĞUNDADIR”

Selçuk, açıklamasında “Öğretmenlerimiz, çocukların okula kahvaltı yapmadan gönderildiğini sıklıkla söylüyor. Okul kantinlerinden sağlıksız gıdaları çıkarttık. Fakat çocuğun kahvaltısı ebeveynin sorumluluğundadır. Kantinde satılan hiçbir etiketli ürün; ailece yapılmış bir kahvaltının yerini tutamaz” dedi.

OKUL GIDASI UYGULAMASI

Selçuk, okul kantinlerinde satılacak gıdaların üzerinde ‘Okul Gıdası’ logosu kullanılmasını içeren videoyu da paylaşımına ekledi. Videoda, okul kantininde satılacak sağlıklı gıdalar; meyveler, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar, kuru meyveler, kuru yemişler, içme suyu ve mineralli sular, pastörize süt ve peynir, yoğurt ve ayran, taze sıkılmış meyve ve sebze suları, günlük haşlanmış yumurta, tam buğday ekmeği ve taze sebzelerden yapılmış ve yağ eklenmemiş sandviçler olarak yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı