Milli atlet Süreyya Ayhan, beden eğitimi öğretmeni oldu!

Eski milli atlet Süreyya Ayhan Kop, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Yavuz Selim Ortaokulu’na beden eğitimi öğretmeni olarak atandı.
Takip et
Milli atlet Süreyya Ayhan, beden eğitimi öğretmeni oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ayhan, 3 ay önce Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ‘milli sporcu’ kontenjanından beden eğitimi öğretmenliği kadrosuna alındı.
Önümüzdeki günlerde ders başı yapacak olan 42 yaşındaki Süreyya Ayhan, “Beden eğitimi öğretmeni olmayı çok istiyordum. İstediğim şey gerçek oldu. Ankara’da bir okula atandım. Çok heyecanlıyım. Müdür bey ve yardımcılarıyla bugünlerde çok yoğun çalışıyorum. Her şeyin güzel olacağına inanıyorum. Umarım herkes için hayırlı olur” şeklinde konuştu.

ATLETİZMDE İLK ‘ALTIN’I ALMIŞTI

Süreyya Ayhan Kop, 1978 senesinde Çankırı’da doğdu. Amatör atlet babasının desteğiyle lise senelerinde atletizmle tanıştı. Liseden sonra Kahramanmaraş Spor Akademisi’ne başladı. 1992’de şuandaki eşi Atletizm Antrenörü Yücel Kop ile tanıştı ve onunla çalıştı.

Milli atlet Süreyya Ayhan, beden eğitimi öğretmeni oldu!

İlk destekçisi Aksaray Belediyesi oldu. Sonrasında Fenerbahçe, ENKA gibi takımlar için koştu. 2001 senesinde Dünya Atletizm Şampiyonası’nda finale kaldı. 2002 senesinde Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ilk Türk atlet unvanını aldı. Aynı sene Avrupa’da senenin en başarılı kadın atleti seçildi.

2003 Dünya Atletizm Şampiyonası’nda gümüş madalya alan Ayhan, hâlen 3:55.33 ile 1500 metre kadınlar Türkiye rekorunu elinde bulunduruyor. 2009’da önceki senelerde doping aldığı gerekçesiyle hayat boyu pistlerden men cezası aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.