Milletvekili'nden Ağaç Katliamı Yorumu: Masa Yapılıyor

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, şehrindeki ağaç katliamını anlatırken "Ahşap masada yemek yiyorsak bu sayededir" dedi. Bu sözlere sosyal medyadan tepki yağdı.
Takip et
Milletvekili'nden Ağaç Katliamı Yorumu: Masa Yapılıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çanakkale'deki Kaz dağlarında yaşanan ağaç katliamı günlerdir Türkiye'nin gündemini meşgul ediyor. Maden şirketlerinin katlettiği ağaçlar herkesin yüreğini yaralarken AK parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu'ndan çok tartışılacak sözler geldi.

"KİMSENİN AVUKATI DEĞİLİZ"

Şehirdeki bir kahvaltı organizasyonunda Vali ve muhtarlarla bir araya gelen Vekil, sözü Kaz Dağları'ndaki ağaç katliamına getirdi. Kesilen ağaçlardan kağıt ve masalar yapıldığını belirten İskenderoğlu, “Önümüzde gündem ile ilgili bir konu var. Biz bir kere hiçbir madenin avukatı değiliz. Bu memleketin her ağacı, her suyu, her denizi bize emanettir ancak yapılan bir maden kanunu ile birlikte biliyorsunuz ki dünyanın her yerinden maden çıkartma yasası var bununla ilgili. Doğru yapılıyor mu kısmında eminim müdürlerimiz bize gereken açıklamayı verecektir ama Çanakkale’de bugün bin 800 noktada ağaç kesiliyor” diye konuştu.

İskenderoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Kesen hiçbir firma değil, kesen bizim devletimiz, kesen orman bölge müdürlüğümüz. Hiçbir şey kontrol dışında gerçekleşmiyor. Bugün kağıdı kullanıyorsak, ahşap masada yemeğimizi yiyorsak aslında bunlarda bu kesilen ağaçlardan yapılan ürünler. Çanakkale’nin her ağacı bizim için kıymetli. Kesilen ağaçların yerine 3 milyon ağaç dikiyoruz kesinleri söylerken kimse dikilenleri söylemiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.