adplus-dvertising

Mikolayiv’de patlama sesleri

2 Temmuz 2022, 12:42 tarihinde eklendi
Ukrayna’nın Mikolayiv şehrinde sabah saatlerinde çok sayıda patlama sesi duyulurken, Rusya’nın dün Odessa bölgesini hedef aldığı saldırıda can kaybı 21’e yükseldi.
Takip et
Mikolayiv’de patlama sesleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları kesintisiz devam ediyor. Ukrayna’nın Mikolayiv şehrinde sabah saatlerinde çok sayıda patlama sesi duyuldu. Mikolayiv Belediye Başkanı Aleksandır Senkevich sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şehirde birçok kuvvetli patlama yaşanıyor. Sığınaklarda kalın” diye vatandaşlara uyarıda bulundu. Patlama seslerinin sonrasında Mikolayiv bölgesinde sirenler çalmaya başladı.

Mikolayiv’de patlama sesleri

Odessa’da can kaybı 21’e yükseldi

Rusya’nın dün Ukrayna’nın Odessa bölgesindeki Bilhorod-Dnistrovskyi’de bulunan 9 katlı bir binayı ve dinlenme tesisini vurması neticesi yaşamını yitirenlerin sayısı da 18’den 21’e yükseldi. Odessa Bölgesel Yönetimi Sözcüsü Serhiy Bratchuk, yaşamını yitiren 21 kişinin arasında 12 yaşında bir çocuğun da bulunduğunu belirtti.

Mikolayiv’de patlama sesleri

Patlamanın sonrasında olay yerine gelen Aleksandır Abramov, “Buraya gelerek, bölge sakinleri ve kurtarma ekipleri ile vaziyeti değerlendirdik. Hayatta kalanlara yardım ettik. Maalesef can kayıpları var. Onların taşınması için yardımda bulunduk” demişti. Vurulan binanın yanındaki 14 katlı bir yapıda patlama sebebiyle zarar görmüştü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.