adplus-dvertising

Mikolayiv’de halk su ihtiyacını nehirlerden ve akarsulardan karşılıyor

Ukrayna’nın liman şehri Mikolayiv’de su kıtlığının baş göstermesinin sonrasında halk, su ihtiyacını karşılamak için nehirlere ve akarsulara koştu.
Takip et
Mikolayiv’de halk su ihtiyacını nehirlerden ve akarsulardan karşılıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna ile Rusya arasında 53 gündür devam eden savaş yaşamı durma noktasına getirdi. Rusya tarafından sık sık hedef alınan Mikolayiv’de su sıkıntısı yaşanmaya başladı. Karadeniz’e kıyısı olan liman şehrinde halk, su ihtiyacını akarsulardan ve nehirlerden karşılamaya çalışıyor. Bölgeden paylaşılan görüntülerde araçlarıyla nehir kenarına gelen yüzlerce kişinin uzun kuyruklarda bekleyerek yanlarında getirdiği şişelere su doldurduğu görülüyor.

“Dnipro-Mikolayiv su hattı zarar gördü”

Konuya ilişkin açıklama yapan Mikolayiv Valiliği, “Devam eden savaş nedeniyle Mikolayiv’e su taşıyan Dnipro-Mikolayiv su hattı zarar gördü. Tamir çalışmaları devam ediyor. Kente daha önce depolanmış su tankları ve kuyulardan elde edilen suların temini sürmektedir” ifadelerini kullanıldı. Valilik öte yandan, kentteki bazı noktalarda çıkan elektrik ve gaz sıkıntısının da çözülmeye çalışıldığını bildirdi.

“Saldırılar sürüyor”

Mikolayiv Valisi Vitaliy Kim sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Kente yönelik saldırılar sürüyor. Fakat zaman lehimize işliyor. Düşman saldırı hazırlığında iken kendi arasında çatışıyor ve biz de bu zaman diliminde silah temin ediyoruz. Elektrik istasyonlarına saldırdılar fakat tamir edeceğiz. Su sıkıntısına gelince suyumuz olmak mecburiyetinde. Komşu bölgelerden şehrimize çok sayıda su yardımı sağlanıyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.