Microsoft en popüler ürünü Windows 10’u güncelliyor

Microsoft’tan gelen haberler neticesinde Windows 10’un farklı bir görünüme kavuşacağı müjdesini sizlere veriyoruz. Modern tasarım anlayışı ve şık bir görünüm için artık pencereler keskin değil yuvarlak tasarımlı olacak. 2020 yılında büyük bir Windows güncellenmesi yayınlanacak.


Microsoft en popüler ürünü Windows 10’u güncelliyor

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden bir tanesi olan Microsoft, 2020 yılında bir Windows 10 güncellemesi yayınlanacağını ve bu güncelleme ile birlikte görsel olarak çok ciddi değişikliklerin olacağını söyledi. 2020 yılında yayınlanacak güncelleme ile Windows 10 tarafında yapılan en büyük güncelleme olacak. Bu güncellemede kilit ekranı, açılış ekranı ve aynı zamanda işlem ekranında çok ciddi tasarım değişiklikleri olacak. Windows 10 pencerelerinin daha kaliteli bir hal alacağı böylece anlaşılmış oldu.

MİCROSOFT EDGE İLE DENEMİŞTİ

Microsoft’un Windows 10 işletim sisteminde kullanıcıya ücretsiz olarak sunduğu Microsoft Edge tarayıcısında köşeleri yuvarlak bir pencere tasarımıyla kullanıcıyı denemesinin sebebi oldu. Daha modern ve şık bir tasarıma geçecek Windows 10, artık köşeleri düz değil yuvarlak bir tasarım pencere görünümü ile karşımıza çıkacak. Microsoft birçok değişikliği farklı ürünleri ile kullanıcılar üzerinde deniyor ve tepkilere göre bir işletim sistemi hazırlıyor. Windows 10 bu anlamda hatasız ve en çok beğenilen işletim sistemlerinden bir tanesi oldu.

ÖNEMLİ SORUNLAR ÇÖZÜLMÜŞTÜ

2019 yılının ilk çeyreğinde yayınlanan bir güncelleme ile birçok güvenlik sorunu, kapanma sorunu ve çok küçük tasarım güncellemeleri içeren bir güncelleme yayınlanmıştı. Microsoft’un bir sonraki büyük güncellemeyi tam 1 yıl sonra, 2020 yılında yapılacağı söylendi. Apple’ın uzun zamandır uyguladığı modern tasarım anlayışı yuvarlak kenarlar genelde Windows 10 güncellemesinin ana teması olacak. Windows 10 güncellemesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

MEB yıllardır üstüne düşmüyordu! Yabancı dil eğitiminde güncelleme

MEB yıllardır üstüne düşmüyordu! Yabancı dil eğitiminde güncelleme

Milli Eğitim Bakanlığı uzun yıllardır üzerinde çalıştığı yabancı dil reformu hakkında bilgi verdi. 2023 eğitim hedefleri arasında olan yabancı dil ile ilgili reform paketi hakkında açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk, yabancı dilin ekonomiyi kalkındırmada çok ciddi bir etken olduğunu söyledi. Detayları haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.