MHRS çöktü mü? 2021 MHRS nedir, randevu nasıl alınır? MHRS randevu ekranı

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) randevu alma ekranına nasıl girilir sorusu son günlerde pek çok kişinin gündeminde. Yurt genelinde ilk olarak sağlık çalışanlarında kullanılan koronavirüs aşısı 65 yaş ve üzeri vatandaşlara uygulanmaya devam ediyor. Aşı randevusu MHRS.GOV.TR sistemi ve ALO 182 üzerinden verilmeye başlandı. Peki, MHRS çöktü mü? 2021 MHRS randevu alma ekranına nasıl girilir?
Takip et
MHRS çöktü mü? 2021 MHRS nedir, randevu nasıl alınır? MHRS randevu ekranı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Korona virüs aşılama süreci tüm hızıyla devam ederken 3 milyon 735 bin 768 kişi korona virüs aşısı oldu. 2021 MHRS randevu alma ekranına nasıl girilir sorusu da araştırılmaya başlandı.

MHRS çöktü mü? 2021 MHRS nedir, randevu nasıl alınır? MHRS randevu ekranı

2021 MHRS . Küresel yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele sürecinde geliştirilen aşılardan Çinli Sinovac firmasınca üretilen ve Türkiye’ye getirilen 3 milyon dozluk CoronaVac aşısının Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu laboratuvarlarındaki test süreci tamamlandı. MHRS çöktü mü sorusu da merak edilmeye başlandı. İşte, MHRS çöktü mü, 2021 MHRS randevu alma ekranına nasıl girilir sorularının detaylı yanıtları…

MHRS nedir?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler için kendilerine en uygun gün ve saatte istedikleri hekimden kolay randevu alabilmeleri için geliştirilen bir sistem. MHRS 2011/2013 yılları arasında başlatılan “Sağlıkta Dönüşüm” proje kapsamında oluşturulan bir uygulama olarak hayata geçirildi. MHRS sayesinde, vatandaşlar muayene olmak için hastaneye gidip saatlerce sıra beklemek zorunda kalmıyor. Vatandaşlar MHRS uygulaması ile zaman harcamadan kolay ve hızlı bir şekilde randevu alabiliyorlar.

MHRS çöktü mü?

Bazen yoğunluk veya sistemsel nedenler, bazen de kullanıcıların internet sorunlarından giriş yapılamıyor. Bu gibi durumlarda bir süre sonra tekrar deneyiniz.

MHRS adresi ve numarası nedir?

Koronavirüs aşısı için Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/ veya 184’ten randevu alınarak başvurulabilecek. MHRS sistemine E-Devlet veya turkiye.gov.tr adresinden girilmektedir. Turkiye.gov.tr ya da e devlet mobil uygulamalarından da giriş yaparak ve arama bölümünden MHRS yazarak ulaşmak ve koronavirüs aşısı için randevu almak mümkün. Koronavirüs aşı başvurusu işlemleri e-devlet, e-nabız, MHRS mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilecektir.

MHRS çöktü mü? 2021 MHRS nedir, randevu nasıl alınır? MHRS randevu ekranı

MHRS ile randevu nasıl alınır?

Hastaneden randevu oluşturmak isteyen vatandaşlar, iki seçenek ile randevularını alabilirler. Bunlardan biri ALO 182’yi aramak. Randevu almak için diğer bir yöntem ise, MHRS internet adresi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve oluşturulan şifre ile birlikte alınabiliyor. MHRS internet adresi üzerinden randevu almak için; eğer üye değilseniz “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Üye olduktan sonra “Randevu Al” butonuna tıklayarak T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile birlikte istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.