MHP’li Vekil’den AK Partili Vekil’e Cumhur İttifakı’nı Sarsacak Sözler: PKK Sevici

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Cemal Enginyurt, Van'da kayyum protestosunda polisin bir genci dövmesini eleştiren AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu için "PKK sevicisi" dedi.

Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine kayyum atanmasının ardından birçok şehirde protesto gösterileri düzenlenmişti. Bu şehirlerde polis göstericilere müdahale ederken Van’da çekilen bir görüntü tartışma yaratmıştı. Bir kafeye kaçan protestocuyu yakalayan polis ekipleri, genç adamı feci şekilde dövmüş bu görüntüler Türkiye’nin gündemine oturmuştu.


“SANA YAZIKLAR OLSUN”

Polisin müdahalesini orantısız bulan ve eleştiren AK parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Bu vahşet kabul edilemez” diyerek müdahaleye tepki göstermişti. Ancak Yeneroğlu’nun bu sözlerine, AK Parti’nin Cumhur İttifakı’ndaki ortağı MHP’den sert tepki geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Yeneroğlu’nun sözlerine sert bir dille yanıt verdi. Yeneroğlu için “PKK sevicisi” ifadesini kullanan Enginyurt “Sana yazıklar olsun” dedi.

Cemal Enginyurt

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Van Valiliği de olayla ilgili bir açıklama yaparak, eylemcinin bir polisi yaraladıktan sonra kaçtığını, polis ekiplerinin de şüpheliyi kovalamaca sonucu yakaladığını ve zor kullanarak gözaltına aldığını ifade etti. İstanbul’daki kayyum protestolarının adresi Kadıköy olmuş, protestoculardan biri kendilerine tepki gösteren bir esnafı bıçaklamıştı. Kamera görüntülerini inceleyen emniyet güçleri saldırganı yakaladı.

Mustafa Yeneroğlu


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı