MHP’li Milletvekili Cemal Enginyurt Özür Diledi

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde asker olan bir kişiye küfür etti ve sonra özür diledi.

Birgün’ün haberine göre, MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, Şemdinli’de görev yapan Soner Köse isimli askere küfür etti. Enginyurt kendisine ait Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Fırat’ın doğusunda ne işimiz var? Memleket evlatları boş yere ölecek diyen her kim varsa, şerefsiz vatan haini korkaktır. Amerikan uşağı alçaktır. Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar ne ise, bugün Fırat’ın doğusu aynıdır Türkler için. Bütün Türkler bir ordu, katılmayan kaçaktır.” ifadelerine yer verdi.

Bu ifadelerin altına da Soner Köse cevap vererek, “Nedense çoğunuzun evladı katılmıyor. Şemdinli’den selamlar sayın vekilim.” dedi. Enginyurt da askere cevap vererek, hakarette bulundu ve kendisinin de oğlunun da bu vatan için öleceğini söyledi.

MHP’li Milletvekili Cemal Enginyurt Özür Diledi

Bu olayın sosyal medyada konuşulmasından sonra Cemal Enginyurt bir özür paylaşımı yaptı. Soner Köse’nin bir açıklama yaptığını öne süren Enginyurt, “Ben de kendisini yanlış anlayıp, yaptığım hakaretten dolayı şahsından özür dilerim. Askere hakaret, söz konusu olamaz.” diyerek Soner Köse’den özür diledi.

MHP’li Milletvekili Cemal Enginyurt Özür Diledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı