MHP’li Meclis Üyeleri, Ozan Arif’le İlgili Teklifi Reddetti

Samsun'a bağlı Atakum ilçesinde Bahçeli'ye yönelik sert sözleri ile gündeme gelen Ozan Arif'in isminin parka verilmesine MHP'li meclis üyeleri karşı çıktı.
MHP’li Meclis Üyeleri, Ozan Arif’le İlgili Teklifi Reddetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Samsun’da CHP’li Atakum Belediyesi Meclisinde geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren Ozan Arif’in isminin bir parka verilmesi teklifi gündeme geldi. Gelen bu teklif, belediye meclisindeki MHP’li üyeler karşı çıktı ve destek vermedi.

Ölümünden önce MHP’li Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözleri ile gündeme gelen Ozan Arif, Atakum Belediye Meclisinde MHP’li ve CHP’li üyeleri karşı karşıya getirdi. Ozan Arif’in adının ilçedeki bir parka verilmesi teklifini meclise sunan CHP’li üyelerin önerisi, MHP’li üyeler tarafından reddedildi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU ÖRNEĞİNİ VERDİ

MHP Atakum Belediyesi Meclis üyesi Murat Talu, Ozan Arif’in isminin parka verilmesi teklifine, “Genel Başkanımıza ve camiamıza hakaret eden bir insanın parka isminin verilmesi hoşumuza gitmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden bir insanın ismi parka verilmek istense siz kabul eder misiniz? Ben şahsen kabul etmem. Biz maddenin oy çokluğuyla kabul edilmesini istiyoruz” diyerek karşı çıktı.

“BU HASSASİYET DOĞRU BİR HASSASİYET”

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise, MHP Meclis üyesi Talu’nun tepkisine “Ben hassasiyetinizi anlıyorum. Biz Ozan Arif’in ismini milliyetçi ruhuyla, sanatçı ruhuyla Anadolu kültürünü aktardığı için yaşatılmasını istiyoruz. Sizin de böyle kabul etmenizi diliyorum. Ama bu hassasiyet doğru bir hassasiyet” sözleriyle yanıt verdi.

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Ozan Arif’in isminin parka verilmesi ile ilgili gündem maddesi, AK Partililerin ve CHP’lilerin oylarıyla komisyona havale edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.