MHP’den Erken Seçim Açıklaması! İsmail Büyükataman Noktayı Koydu

Erken seçim tartışmaları ile ilgili açıklama yapan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Türkiye'nin seçime ihtiyacı olmadığını söyledi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, erken seçim tartışmaları ile alakalı yazılı bir açıklama gerçekleştirdi. Büyükataman açıklamasında “Sandıktan çıkan neticeyi hazmedemeyenlerin sandık sevdası kendileri seçilene dek sürecektir. Öyle bir olasılık ise gözükmemektedir. Bu nedenle bunlar bu pazar bir seçim yapılsa ertesi pazar bir daha seçim talep edecek kadar demokrasiden uzaktır” dedi.

İşte yapılan o açıklama;

“SANAL BİR GÜNDEM YARATMAK İSTİYORLAR”

Bugünlerde erken seçim iddiaları ile Türkiye’de sanal bir gündem yaratma çabasındalar. Türkiye, Suriye sınırını güvene alıp Suriyeli geçici mültecileri ülkelerine yollamanın mücadelesini verirken bunlar içeriden bir cephe daha açmaktalar. Açtıkları bu cephe ile Türk halkına hizmet verdikleri malumdur. Kime hizmet verdikleri ise ayan beyan meydandadır.

“TÜRK HALKI KEPAZELİĞE PRİM VERMEZ”

Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi haksız görenlerin, S-400’lerin gereksiz olduğunu iddia edenlerin, Suriye hududumuz boyunca yaptığımız operasyonlara karşı çıkanların erken seçimden muratları nedir? Bunlar sanmakta mıdır ki büyük Türk halkı bunca kepazeliğe prim verecek, ülkesini bir müstemleke gibi idare etmek isteyenlere izin verecektir.

“BU PAZAR SEÇİM OLSA HAFTAYA YİNE İSTERLER”

Sandıktan çıkan neticeyi kabul edemeyenlerin sandık sevdası kendileri seçilene dek sürecektir. Öyle bir olasılık ise gözükmemektedir. Bu nedenle bunlar bu pazar bir seçim yapılsa ertesi pazar bir daha seçim talep edecek kadar demokrasiden uzaktır.

“ERKEN SEÇİME İHTİYAÇ YOKTUR”

Türk halkının bir erken seçime gereksinimi yoktur. Türk halkının milli birliğe, Millî Mücadele ruhu ile hareket ederek Türkiye’yi dünyada sözü geçen ülkeler katına çıkartacak onurlu duruşu göstermeye, mücadeleyi vermeye gereksinimi vardır. Bu mücadeleyi vermekte olduğumuz bugünlerde düşmanla kol kola girenlerin güzel İzmir işgal edildiğinde Yunan’la kırıştıran bazı kendini bilmezlerden farkı yoktur. Temiz Türk halkı ise o gün olduğu gibi bugün de duracağı yeri bilmektedir.”

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı