MHP’den AYM Üyesi Engin Yıldırım’ın “Işıklar yanıyor” paylaşımına tepki

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ve MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım’ın “Işıklar yanıyor” paylaşımına tepki gösterdi.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım’ın sosyal medyadaki ‘Işıklar yanıyor’ paylaşımının başlattığı tartışma sürüyor.

“SİNSİ MESAJLARLA TÜRKİYE’Yİ TEHDİT EDENLERE ‘HODRİ MEYDAN’ DİYORUZ”

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül’den söz konusu tartışmaya ilişkin açıklama geldi.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bülbül, “Bu cesaretin kaynağının hukuk olmadığı mutlaktır. Sinsi mesajlarla Türkiye’yi tehdit edenlere her zaman her yerde ‘Hodri meydan’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

“ŞAHSIN “ADİCE” BİR PAYLAŞIMLA NEYİ İMA ETTİĞİ MALUMDUR!”

Bülbül’ün açıklamasını takiben MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de sosyal medya üzerinden açıklamada bulunarak, şunları kaydetti:

“Anayasa Mahkemesi’nin kendi kurumsal kimliğini kullanan ve bu kurumun üyeliğini yapan bir şahsın “adice” bir paylaşımla neyi ima ettiği malumdur! Yaşanan bu olay Anayasa Mahkemesi’nin tüm unsurlarıyla yeniden masaya yatırılmasının ne derecede önemli olduğunu ortaya koyuyor. Anayasa Mahkemesi’nin bu ve benzeri tartışmaların dışına çıkarılması zaruridir. Bu konuda Sayın Genel Başkanımızın 30 Eylül 2020 tarihinde yapmış oldukları açıklamaları, ne derecede haklı olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.”

Kaynak: Haber Global

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı