MHP’de kurultay sonrası yüzde 40 kadro değişimi olacak!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün saat 10.00’da başlayacak 13’üncü Olağan Kurultay’da 9’uncu kez güven tazeleyecek. Açılış ve Divan Başkanı seçiminin sonrasında partililere seslenecek olan Bahçeli’nin konuşmasında iç ve dış politikadaki gelişmelerin yanı sıra, Cumhur İttifakı ve beka vurgusu yapması bekleniyor. Salgın sebebiyle seyircisiz olarak yapılacak Kurultay’da parti yönetiminde yüzde 40 oranında bir değişim olması bekleniyor.
Takip et
MHP’de kurultay sonrası yüzde 40 kadro değişimi olacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 13’üncü Olağan Kurultay‘ını bugün “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” sloganıyla yapacak. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek kurultayda, 24 senedir genel başkanlık görevini yürüten MHP lideri Devlet Bahçeli 9’uncu kez tek aday olacak.

DAVET HERKESE GİTMEDİ

CHP, İYİ Parti ve HDP’nin davet edilmediği kurultaya AK Parti’yi temsilen Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Mehmet Özhaseki ve Jülide Sarıeroğlu katılacak. Kurultay saat 10.00’da başlayacak. Açılış ve Divan Başkanı seçiminin sonrasında, MHP lideri Bahçeli partililere seslenecek. Devlet Bahçeli’nin kurultay konuşmasında, iç ve dış politikadaki gelişmelerin yanı sıra, Cumhur İttifakı ve beka vurgusu yapması bekleniyor.

MHP’de kurultay sonrası yüzde 40 kadro değişimi olacak!

KOVİD-19 TEDBİRLERİNE UYUMA DİKKAT EDİLECEK

MHP kurultayı, koronavirüs salgını sebebiyle seyircisiz yapılacak. Kongre salonuna delegeler, milletvekilleri, parti yöneticileri ve sınırlı sayıda danışmanla, parti görevlisi dışında kimse alınmayacak. Kurultay’ı izleyecek gazeteciler da öncesinde koronavirüs testi yaptırdı. Ankara Spor Salonuna, genel merkezin tespit ettiği dışında afiş asılmayacak yahut slogan atılmayacak.

MHP KAYNAKLARI: YÜZDE 40’I BULAN DEĞİŞİM BEKLİYORUZ

Türkiye gazetesinin haberine göre doğal delegelerle beraber ortalama 1400 delegesi olan MHP’nin 13’üncü Olağan Kurultayında, 75 asil ve 25 yedek üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ile Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeliği için seçim yapılacak. Kulislerde, kurultay ardından MYK mensupları arasından seçilecek olan Başkanlık Divanında kısmi değişim olsa da, daha fazla mevcut divan mensupları arasında görev alanı değişikliği yoluna gidilebileceği konuşuluyor. MHP kaynakları, “MHP lideri Bahçeli için en rahat ve kuvvetli girdiği kurultaylardan biri olacak. Merkez Yönetim Kurulunda yüzde 40’ı bulan bir değişim bekleniyor. Başkanlık Divanında ise değişim daha sınırlı olacaktır. Divan’da yer verilen bazı adlar arasında görev değişimi olabilir. Bazı genel başkan yardımcıları genel başkan danışmanı olarak da değerlendirilebilir” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.