MHP vekilden, AKP'li Belediye Başkanına sert sözler!

Ordu MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, AKP'li Belediye Başkanı Hilmi Güler'i sert sözlerle eleştirdi. Başkan Güler'i sadece fotoğraflarda gördüklerini belirten Enginyurt, "Bu saatten sonra görmek de istemiyoruz. Bu saatten sonra MHP, Ordu Büyükşehir belediyesinde yapılan ve Ordu'nun 18 ilçesinde yapılan yanlışları gündeme taşıyacaktır. Artık rahatlık dönemi bitti. Bir yıl sesimizi çıkarmadık. Bir yıl bekledik" diye konuştu.
Takip et
MHP vekilden, AKP'li Belediye Başkanına sert sözler!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ordu MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, şehirde yayın yapan yerel bir televizyonda katıldığı programda 31 Mart seçimlerinde MHP’nin Cumhur İttifakının gereğini yerine getirerek ve Ordu’da AKP adayı Hilmi Güler’i desteklediğini dile getirdi.

“AKP’NİN SEÇİMİ KAZANMASINDA BELİRLEYİCİ OLDUK”

“Sayın Hilmi Güler, 5 yerde miting yaptıysa biz 18 yerde miting yaptık” diyen Cemal Enginyurt şunları kaydetti:

* Cumhur İttifakına oy istedik. Hilmi Güler beyefendinin Ordu için bir şans olduğunu söyledik. En az 10 ilçede AK Parti’nin seçimi kazanmasında birinci derecede belirleyici olduk.

* Ama bu arkadaşlar seçimi kendilerini kazandıklarını düşündüler. Sayın Hilmi Güler MHP’yi hep unuttu. Cumhur İttifakını hep unuttu.

“ERDOĞAN OLMASA BUNLAR KÖYE MUHTAR OLAMAZDI”

Enginyurt, Başkan Hilmi Güler’in, kendisine ve AKP’ye hakaret eden CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel’e değer verip projeleri tartıştığını ileri sürerek şu şekilde konuştu:

* Mustafa Adıgüzel, Altınordu Belediye Başkanını Mecliste hedef alıyor, kentin Valisine hakaret ediyor, Hilmi Güler 5 yerden 250 bin lira maaş aldı diyerek haykırıyor, her yerde Hilmi Güler'e hakaret ediyor. Ama bu Hilmi Güler Mustafa Adıgüzel'i el üzerinde tutuyor.

* Mustafa Adıgüzel her gün hakaret ediyor AK Parti'ye, Cumhurbaşkanına hakaret ediyor. AK Partililer şunu bilsinler, belediye başkanı, vekiller şunu bilsinler.

* Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bunlar köyüne muhtar olamazdı. Sayın Cumhurbaşkanı sayesinde o koltukta oturuyorlar.

* Kim Sayın Cumhurbaşkanına hakaret ediyor, o hakarete yanıt vermiyorlarsa, o hakaret edenleri makamlarda karşılıyorlarsa benim gözümde de il başkanımın gözünde de zerre kadar adamlıkları yoktur. Bu kadar net.

RAHATLIK DÖNEMİ BİTTİ

Başka kentlerden adamlar getirip belediyede makamları CHP’lilere teslim edildiğini iddia eden Enginyurt şu ifadeleri kullandı:

* Adamlarda orada oturup Ordu'nun adamını, iş adamlarını tehdit ediyorlar. Bunun Cumhur ittifakı ile alakası yok. Kimse bunu ittifaka eleştiri olarak görmesin.

* Ben inanıyorum ki AK Parti il başkanı dahil bu söylediklerimin altına imza atar. Ama il başkanı olduğu için söyleyemez.

* Cumhur ittifakı belediyeye destek verirken var, oy verirken var. Ama bir adet MHP’li meclis mensubu komisyona alınmadı. Bizim meclis üyemizin bir ayıbı, bir kusuru mu var? Neyini gördün?

* Ama Hilmi Güler ve arkadaşları şunu bilsinler, bu saatten sonra MHP, Ordu Büyükşehir belediyesinde ve Ordu’nun 18 ilçesinde yapılan yanlışları gündeme taşıyacaktır.

* Artık rahatlık dönemi bitti. Bir sene sesimizi çıkarmadık. Bir sene bekledik. Nisan ayında Ordu’da projeler uçacaktı. Ordu ayağa kalkacaktı.Bırak uçmayı yerimizden kalkamıyoruz.

Enginyurt, Başkan Güler’in MHP’lilerin telefonlarına bakmadığını ve randevu vermediği belirtti.

BU SAATTEN SONRA GÜLER İLE GÖRÜŞMÜYORUZ

Ordu Belediyesini karalayanların işe alındığını fakat seçim döneminde AKP için çalışan, bayrak asan gençlerin işe alınmadığını açıklayan Enginyurt, konuşmasına şu şekilde devam etti:

* Benim il başkanımı, ilçe başkanlarımı ve belediye başkanlarımı kimsenin madara etmeye hakkı yok. Sizden iş istemeyiz, ihale istemeyiz.

* Ordu güzel olsun diyoruz. 3-5 çocuğa ekmek verin diyoruz. Bu çocuklar AK Partinin çocukları. Belediye Meclis Mensubunun çocuğu, adamın 10 kat binası var işe giriyor. Zenginin çocuğu hiç sorunu yok işe giriyor. AK Parti için bayrak asan, minibüste yatan kalkanlar sürünmeye devam ediyor.

* Bunu söyleyince Cumhur İttifakı’na zarar mı veriyor olacağız? Bu saatten sonra Hilmi Güler'le görüşmüyoruz. Tüm görüşmeyi kestik seçimlere kadar. 2023'e kadar Hilmi Güler ile hiçbir biçimde görüşmeyeceğiz.

* Hilmi Güler kendini düzeltmediği müddetçe, bu milletin hakkını vermediği müddetçe, Cumhur İttifakına sahip çıkmadığı sürece, Hilmi Güler Cumhur İttifakının ilçe belediyelerine sahip çıkmadığı sürece, yanında çalışanlara dikkat etmediği sürece, bu kentin insanını ayrıştırdığı sürece Hilmi Güler'le de görüşmeyi kesiyoruz bu saat itibariyle

ÇAYBAŞI’NIN ÇÖP PROBLEMINI NEDEN ÇÖZMÜYORSUN?

CHP’li Gülyalı ilçesine Başkan Hilmi Güler’in oldukça fazla alaka gösterirken, öbür ilçe belediyelerini yeterli ilginin gösterilmediğini öne süren Cemal Enginyurt şunları belirtti:

* Gülyalı’yı ayağa kaldıracağım diyorsun. Akkuşa kaç kez gittin? Mesudiye’ye ne kadar gittin? Korgan’a, Kumru’ya ne yaptın? Çaybaşı’na ne yaptın?

* Çaybaşı’nda, çöp meselesini çözemedin. Hala gece yarıları gizli gizli çöp döküyorsun. Dökmeyeceğim diyerek söz verdin. İlküvez’e gizli gizli çöp döküyorsun. İlküvez’in halkını da jandarmaya içeri aldırıyorsun.

* Hakkını savunmasına izin vermiyorsun. Çözsene kardeşim çöp meselesini. Söz verdiniz ya burası çöplük değil diyerek. Burası geri dönüşüm tesisi, burası arıtma yapacak, burası enerji üretecek dediniz ya.

SEÇİM VE SENET ZAMANI TEZ GELİR

Bazı ilçelerin köylerinde suların akmadığını ama belediyenin sayaç bağlayarak para aldığını sözlerine ekleyen Cemal Enginyurt şunları belirtti:

* Sizinle ve adamlarınızla hiç bir biçimde görüşmüyoruz. Sizinle görüşme talebimiz yok. Sizinle yol almıyoruz. sizinle yoldaşlık yapmıyoruz.

* Güzel bir sözü var Demirel'in. Seçim ve senet zamanı tez gelir diyerek. O senin yanında hayal kuranlar var.

* Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım diyerek, filan yere Belediye Başkanı olacağım diyerek hayal kuranlar var. Hayallerinizi kursağınızda bırakmazsak namerdiz. Siz bizi tanımıyorsunuz. Tanıdığınız günde iş işten geçmiş olacak” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.