MHP ve HDP barajı geçemiyor! Avrasya Araştırma seçim anketini yayımladı

Avrasya Araştırma firmasının yaptığı anket neticelerine göre AK Parti, CHP ve İYİ Parti olası bir seçimde barajı geçiyor. Anket neticelerinde en dikkat çeken nokta ise MHP ve HDP’nin %10’luk seçim barajının altında kalması oldu.
Takip et
MHP ve HDP barajı geçemiyor! Avrasya Araştırma seçim anketini yayımladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla son anket neticelerini açıkladı. Neticelerde, hem partilerin %10 olan seçim barajını aşıp aşmadıkları hem de ittifakların olası bir seçimde ne kadar oy alabilecekleri çıkan oranlar üstünden değerlendirildi.

AK PARTİ, CHP VE İYİ PARTİ BARAJI GEÇİYOR

“Anketlerimizde DEVA ve Gelecek partilerine daha sık olmakla beraber Memleket Hareketi/TDP gibi partilerin seçmenlerine de rastlamaya başladık.” diyen Özkiraz partilerin olası oy oranlarını paylaştı. Çıkan neticelere göre AK Parti %34.8, CHP %26.2, İYİ Parti ise %13.1 oy oranına ulaşarak %10’luk seçim barajını geçiyor.

HDP VE MHP BARAJIN ALTINDA

Ankete göre Gelecek Partisi %2.7, DEVA Partisi ise %2.5 oy oranına sahip. Bu noktada HDP’nin %9.1, MHP’nin ise %7 oy oranı ile seçim barajının altında kalması ise dikkat çekti.

Avrasya Araştırma firmasının son anketine göre partilerin olası oy oranları şöyle:

AK Parti: 34,8

CHP: 26,2

İYİ Parti: 13,1

HDP: 9,1

MHP: 7

Gelecek Partisi: 2,7

DEVA Partisi: 2,5

TDP: 1,6

Memleket Hareketi: 1,5

SP: 0,7

İTTİFAKLARDA SON VAZIYET

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı oy oranlarını da açıklayan Kemal Özkiraz, AK Parti+MHP+BBP üçlüsünün olası bir seçimde oy oranın yüzde 42.0, CHP+İYİP+SP ittifakının oy oranının ise yüzde 40.0 olduğunu açıkladı. Öte yandan DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’nin toplam oy oranı ise yüzde 5.2 olarak belirlendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.