MHP lideri Devlet Bahçeli CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu şaşırttı! Peki ama neden

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kendisini şaşırttığını söyleyip nedenini açıkladı. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbesinin yıldönümünde neler söyledi?
Takip et
MHP lideri Devlet Bahçeli CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu şaşırttı! Peki ama neden
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çoklu baro düzenlemesinin yasalaşmasına tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu,”Çoklu baro düzenlenmesine karşı çıkmak için çalışan tüm milletvekili arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ayrıştırma projesiydi bu. Çoklu hukuk projesiydi aslında. Bu karara karşı çıkmak bizim görevimizdi”dedi.

PKK/FETÖ baro kuracakmış, kursunlar arkadaş!’

Kılıçdaroğlu,”Ama beni şaşırtan bir şey var. Sayın Devlet Bahçeli. MHP sempatizanlarına bir şey demiyorum doğrudan Bahçeli’ye söylüyorum. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ‘Bu kanun geçtiğinde PKK/FETÖ baro kurarlarmış. Kursunlar arkadaş’ açıklaması yapıyor. Peki nasıl oluyor da MHP böyle bir kanun teklifine ‘Evet’ oyu veriyor?”diye sordu.

“Ülkücülerin, vatandaşların vicdanına sesleniyorum”diyen Kılıçdaroğlu,”Nasıl olur da bu kanuna ‘Evet’ dersiniz. Tarihinizi reddediyorsunuz”ifadesini kullandı.

İki tane 15 Temmuz var!

​Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Adalet Ağaoğlu’nu kaybettik. Edebiyat dünyamızın ve hepimizin başı sağ olsun. Sadece bugüne değil yarına da kalemleriyle ışık tutan edebiyat dünyası her zaman bizim için çok değerlidir.

– 15 Temmuz’da Meclis’te neleri söylediysem bugün de aynı şeyleri söylüyorum. O gün neleri söylediysem AK Partililer alkışladı, bugün ne dersem arkalarını dönüyorlar. İki 15 Temmuz var: Sarayın 15 Temmuz’u, halkın 15 Temmuz’u.

-Darbe Araştırma Komisyonu kurulmasında ısrarcı olduk kuruldu. 2 kişinin komisyona gelmesini Erdoğan yasakladı. Biri MİT Müsteşarı, diğeri dönemin Genelkurmay Başkanı, tüm ayrıntıları biliyorlardı. Erdoğan neden TBMM’ye gelip bilgi vermelerine yasak koydu? Darbe girişiminin perde arkası aydınlanmasın diye. Ama biz olabildiğince araştırdık. Rapor çıktı. 4 yıldır rapor yayımlanmıyor. Niçin? Neyden korkuyor, neyden çekiniyorlar? Millet gerçekleri görmesin diye. Bizzat kendisi FETÖ’nün bir numaralı ayağıdır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.