adplus-dvertising

MHP lideri Bahçeli: ‘Sözde soykırımı tanıyanın yeri TBMM olamaz’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bu çatı altında sözde soykırımı tanıyan ve kabul eden varsa, bunu aklından dahi geçiren bulunuyorsa yeri ve adresi TBMM olamaz, olmamalıdır“ şeklinde konuştu.
Takip et
MHP lideri Bahçeli: ‘Sözde soykırımı tanıyanın yeri TBMM olamaz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık olağan Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu. Sözlerine Türk İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ederek başlayan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı, milletimizin bekası, ülkemizin bağımsız geleceği için dünden daha mühim bir görevle karşı karşıyadır. Bu görev tarihidir, tehiri ve tevzisi düşünülemeyecektir” diyerek konuştu.

“Geldiğimiz bu aşamada bilhassa Türkiye geri dönülemez bir yoldadır”

Dünyanın enerji ve su kaynaklarını kontrol etmek isteyen yeni emperyalizmin bunlara sahip milletler üstünde hunhar oyunlar peşinde olduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, büyük çoğunluğu Müslüman ve soydaş olan geniş coğrafyalarda zulmün sürekli körüklendiğini hatırlattı. Terörizmin büyük ve bereketli toprakları sömürmenin, parçalamanın, sınırları değiştirmenin bugünkü bahanesi olduğunu da söyleyen Bahçeli, “Geldiğimiz bu aşamada bilhassa Türkiye geri dönülemez bir yoldadır. Fatih Sultan Mehmet’ten 3’üncü Selime kadar askerimizin dilinden düşmeyen ‘Kızılelma’ya kadar varız’ sözü bugün tekrar ete kemiğe bürünmüştür. Türk milleti son sözünü Malazgirt’te söylemiş, ayak bastığı toprakların ruhuna vatan sevdasını can pahasına üflemiştir. O günden bugüne vatan tektir, isimi Türk’tür. Binlerce senedir millet tektir, isimi Türk’tür” şeklinde konuştu.

“Türk milleti terörün belini kıracaktır”

Türk’e kefen biçmeye cüret edenlerin sonunun tarihin her döneminde hüsran ve rüsva olduğunu ifade eden Bahçeli, “Türk milleti terörün belini kıracaktır, teröristler döktükleri şehit kanlarında çırpına çırpına boğulacaklardır. Bu meselenin başka yolu, bir başka yordam ve seçeneği yoktur. Türkiye’ye silah çekenler, pusu kuranlar, sınır güvenliğimizi ihlal edenler, mücavir bölgelerde nifak üretenler, insanımıza ve topraklarımıza musallat olanlar doğduklarına bin pişman olacakları gibi, bedelini de çok acıklı, çok ağır biçimde ödeyeceklerdir. Milli Mücadele zaferle pekişerek vatan düşmandan temizlenmiş ve 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilmişti. Cumhuriyet’in 100’üncü sene dönümünde bu kez da düşman üretimi olan terör belası, bölücülük illeti Türk milletinin talihi olmaktan asla çıkarılacak, bu kanlı döngüye son nokta koyulacaktır” ifadelerini kullandı.

“PKK/YPG için emniyetli hiçbir yer yoktur”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, yürütülen Pençe-Kilit Harekatı’yla alakalı ise şunları belirtti:

“Hem yurt içinde hem de yurt dışında terörün kaçacağı yer kalmamıştır. Pençe operasyonlarıyla teröristlerin ülkemize sızma ve intikal sahaları kapatılmış, bütünüyle kontrol altına alınmıştı. Operasyon yapılmayan tek bölge de Zap bölgesi kalmıştı. İşte Pençe-Kilit Harekatı’yla bu bölgede de hamdolsun bayram temizliği yapılmaktadır, canilerin defteri dürülmektedir. PKK/YPG için emniyetli hiçbir yer yoktur. Bölücü terör örgütü psikolojik yıkım içindedir. Kahramanlarımızın proaktif ve entegre mücadele stratejisiyle terör örgütleri kırsal alanlardan sökülüp atılmaktadır. Terör nereden kaynaklanıyorsa, hainler nerede barınıp saklanıyorsa meşru hedef orasıdır ve and olsun tamamının sonu gelmiştir. Irak’ın kuzeyinde yuvalanan terör örgütüne gerçekleştirilen hava harekatları, Pençe 1-2-3; Pençe-Kartal, Pençe-Kaplan, Pençe-Şimşek operasyonlarıyla terör örgütünün yaşam damarları kesilmiş ve koparılmıştır.”

“Hainler başlarını mağara deliklerinden çıkaramaz hale gelmişlerdir”

PKK/KCK’nın sözde yürütme konseyi mensuplarından olan terör elebaşlarının nokta operasyonlarla imha edildiğini söyleyen MHP lideri Bahçeli, Pençe-Kilit Harekatı ile alakalı, “Terör barınakları yerle bir edilmiş, sayıları 50’yi aşan terörist etkisiz hale getirilmiştir. Hainler başlarını mağara deliklerinden çıkaramaz hale gelmişlerdir. Başta Irak olmak üzere bütün komşu devletlerimizin sınırlarına, siyasi ve toprak bütünlüğüne saygılı ve meşru müdafaa hakkı çerçevesinde terör örgütlerinin kafasına pençe darbeleri indirilmiş, sınırlarımız yılanlara. çıyanlara karşı kilitlenmiştir” diyerek konuştu.

“TSK yöntem ve operatif manada destan yazmaktadır”

Bahçeli, şu şekilde konuştu:

“Allah nazarlardan saklasın, Türk Silahlı Güçlerimiz yöntem ve operatif manada, engelleyici strateji ustalığıyla destan yazmaktadır. Kanlı örgüt saldırı ve toplu eylem yapabilme yeteneğini yitirmiş, can çekişmeye başlamıştır. İlki 2018 senesinin kart ayında devreye giren Pençe harekatlarının devamı ve tamamlayıcısı olan Pençe-Kilit hamlesiyle terör örgütü komaya sokulmuştur. Türkiye’nin aralıksız mücadelesi yoluyla Irak topraklarında sınırlarımıza paralel biçimde doğuda Hakurk bölgesinden batıda Sinat-Haftanin’e kadar 270 kilometre uzunluğunda, 20 kilometre derinliğindeki alan A’dan Z’ye güvenliğe kavuşturulacaktır. Eli ve vicdanı kanlı terörist Duran Kalkan, operasyonların devam etmesi halinde sözde savaşı kentlere taşıyacaklarını korkakça iddia etmiştir.”

“Terörist Kalkan olmak üzere terör elebaşlarının cezalandırılacakları günler uzakta değildir”

Geçtiğimiz hafta Bursa’da infaz koruma memurlarına yapılan saldırı ile İstanbul’da TÜGVA’ya yapılan bombalı saldırının PKK’nın ve taşeron örgütlerinin hain bir eylemi olarak belirlendiğini ifade eden MHP lideri Bahçeli, “İnanıyor ve kahramanlarımıza güveniyorum ki, başta bu terörist Kalkan olmak üzere terör elebaşlarının cezalandırılacakları günler uzakta değildir. Bir babayiğidimiz, bir aslan parçamız, bir yiğidimiz Türkiye’yi tehdit etmeye yeltenen hainleri ümit ve temenni ediyorum ki ya leşini yere serecek ya da başlarına çuval geçirerek Türk adaletine teslim edecektir. Şehirlerimizde eylem hazırlığı içinde olan kim varsa tavsiyem kefenlerini de yanlarında taşımalarıdır. Şerefini kaybetmiş bir insan yaşayan ölüdür. Teröristler şeref ve namuslarını bedeli mukabilince satmış insanlık defolarıdır. Türk milleti bu canileri affetmeyecektir” ifadelerine yer verdi.

“Terörle mücadele gazilerimizin, şehitlerimizin alacak davasıdır, karşı çıkanlar da şeytanın yanındadır”

Pençe-Kilit Harekatı’nda etkisiz hale getirilen teröristlerden kimilerinin hüviyet ve ülkelerine bakıldığında çok uluslu oluşlarının tesadüf olmadığını söyleyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Terörle mücadele gazilerimizin, şehitlerimizin alacak davasıdır, karşı çıkanlar da şeytanın yanındadır. PKK ve taşeron örgütleri bir başka anlatımla Hınçak’tır, Taşnak’tır, ASALA’dır, Eoka’dır, Megali İdea’dır, FETÖ’dür, DEAŞ’tır, DHKP-C’dir, MLKP-C’dir, TİKKO’dur, Türk ve Kürt kanından geçinen, emperyalizmin namına istiklalimize namlu çeviren zulüm ve zillet figüranlarıdır. Bunlara destek olan namertler de aynısıdır. Bunları koruyup kollayanlar da terörizmin alçak failleridir. Kahramanlar vurulunca değil, unutulunca ölürler. Kahraman toprağa düştü mü şehit, terörist düştü mü leş olur. Kararlılıkla belirtiyorum ki ne kahramanlarımızı ne de sorulacak hesaplarını unutacağız” şeklinde konuştu.

“Zillet ittifakı iyice yoldan çıkmış, hepten yozlaşmış, istikametini şaşırmıştır”

Bahçeli, şunları kaydetti:

“Siyasi ikbali için Türkiye’nin istikbaline gölge düşürmeye azmetmiş zillet ittifakı iyice yoldan çıkmış, hepten yozlaşmış, istikametini şaşırmıştır. 24 Nisan 2022 tarihinde 6+1 formatında üçüncü defa toplanan partilerin ortak açıklamasının, yaşamın ve siyasetin olağan akışıyla, Türkiye’nin yüksek mücadele anlayışıyla bağdaşan yahut çakışan bir yanı var mıdır? Milli egemenlik haklarımıza, tarihsel emanetlerimize, devletimizin ve milletimizin hükmü şahsiyetine hürmet ve bağlılık zillet ittifakı açısından söz konusu mudur? Zillet ittifakı Türk milletinin ekmeğini yese de gavurun kılıcını sallamaktan rahatsızlık duymuyor. Bu ittifak ortakları yalnızca ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ masalıyla avunuyorlar. Toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Sahte gülümsemelerle günü kurtardıklarını sanıyorlar” şeklinde konuştu.

“Zillet ittifakını Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem dolduruşuna getirip yuvarlak masa bildirilerini hazırlayan dış güçlerdir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6’lı masada buluşan Millet İttifakı için şu sözleri sarf etti:

“Her numara zillet ittifakında, ne ararsanız bu ittifakın yamalı bohçasında. Bunların dilinde şehitlerimize rahmet yok, Türkiye’ye övgü yok, teröristlere tepki yok, gelecekle alakalı umut yok, yüzlerinde meymenet yok. Kimin hesabına, kimlerin hizmetine siyaset yaptıklarını da bilmeyen yok. Zillet ittifakını Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem dolduruşuna getirip yuvarlak masa bildirilerini hazırlayan dış güçlerdir, Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mayası da, mimarı da, mihmandarı da büyük Türk milletidir. Bizim medarı iftiharımız, yegane mensubiyetimiz aziz milletimizdir, zillet ittifakının müşahidi ve membaı yabancı ülkelerin Türkiye’deki sefirleridir. Zillet ittifakı Türkiye’nin tarafında değildir, yol haritaları karışık ve bulanıktır. Nerede duruyorlar, hangi mihrakların esareti altındalar artık bilmeyen kalmamıştır.”

“Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakı karanlıktır, kumpastır, kumpanyadır”

“CHP Genel Başkanı ne yapacağını, ne söyleyeceğini, hangi provokasyonu servis edeceğini şaşırmış durumdadır” diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, elektrik faturasını ödemeyeceğini açıkladıktan sonra elektriği kesilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, “Faturayı üç ay boyunca ödemeyen Kılıçdaroğlu’nun beklendiği üzere elektriği kesilmiştir. Bu çarpık zihniyet karanlıktan ülkemizin aydınlık ortamına gölge düşürmeye çalışmıştır. Elbette olacağı buydu, şahsen uyarmıştım, faturayı ödemezse elektriğinin kesilmesi gerektiğini ifade etmiştim. Hatta Kılıçdaroğlu’na insani ve vicdani destek olmak ismine tüm il teşkilatlarımızın birer kandil göndermesini talimatlandırmıştım. Nasıl olsa Kandil’e yabancılık çekmiyordu, nasıl olsa Kandil’e ümit bağlamıştı. Biz de onun anladığı ve bildiği Kandil’i değil de ışık saçan kandili adrese teslim göndermiştik. Huylu huyundan vazgeçmiyor, karanlık emelleri olanların tercihi gene karanlıktan mesaj vermektir. Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakı karanlıktır, kumpastır, kumpanyadır. Bazı siyasi odaklar da faturayı ödemek için kuyruğa giriyor. Alın birini vurun ötekine, bunların tamamı aynı tornadan çıkmış gibidir” ifadelerini kullandı.

“Zillet ittifakının trafoları patlak, enerji nakil hatları kopuk, zihni ve siyasi santralleri ise bozuktur”

MHP lideri Bahçeli, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Kılıçdaroğlu fellik fellik karanlıkları dolaşırken, karanlıktan rant elde etmeyi planlarken, hiç kimse unutmasın ki, Türkiye’nin yaşam ve varlık ışığını söndürmeye kesinlikle güç yetiremeyecektir. Zillet ittifakının trafoları patlak, enerji nakil hatları kopuk, zihni ve siyasi santralleri ise bozuktur. Sayın Kılıçdaroğlu bilmelisin ki, Türkiye’yi karanlığa boğamayacaksın, iç ve dış mahreçli çıkarcı yarasalara bu aziz vatanı peşkeş çekemeyeceksin. Hz. Mevlana’nın dediği gibi, ey Kılıçdaroğlu, ümitsizlik köyüne gitme, ümitler var, karanlığa doğru yürüme güneşler var. Korkunun palazlandığı yer karanlıktır. Kılıçdaroğlu’nu da korku dağları sarmıştır. Kafasının içi gece gibi karanlık düşüncelerle doludur. Zillet ittifakı 2023 senesinin Haziran ayında kaybedecek, altına imza attıkları ortak açıklamaları da başlarına külah diyerek geçirilecektir.”

“Sözde Ermeni soykırımıyla alakalı yasa teklifi hazırlamak ecdadımıza hakarettir”

Bahçeli, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın ‘1915′ olaylarıyla alakalı yasa teklifine ilişkin şunları belirtti:

“23 Nisan’ın bir gün öncesinde Gazi Meclisi’mizin 102’nci sene dönümünü kutlamaya hazırlanırken, TBMM’ne HDP’li bir müptezel tarafından sunulan yasa teklifinde sözde Ermeni soykırımının tanınması istenmiş, çok şükür bu rezil teklif anında küstah sahibine iade edilmiştir. Maalesef TBMM’nin çatısı altında diasporanın bir ajanı bulunmaktadır. Sözde Ermeni soykırımıyla alakalı yasa teklifi hazırlamak ecdadımıza hakarettir, hıyanettir, su katılmamış bir müfteriliktir. Böylesi bir zelilin, bu şekilde bir fitnecinin TBMM’de yer alması hepimiz ismine bir züldür. Bu kokuşmuş milletvekilinin kimden cesaret aldığı, kimlerle dayanışma içinde olduğu ayan beyan ortadadır. Sözde soykırım iddiasının yasa teklifi olarak hazırlanması Türkiye’yi tahrik etmek ve milletimizi töhmet altında bırakmak için kurgulanmıştır. Herkesi uyarıyorum TBMM, Meşrutiyet Meclisi değildir. Gayrimüslim azınlıkların meydan okuma yeri değildir. Gözümüzün içine baka baka Türk milletine katliamcı, soykırımcı diyenlerin barınacağı, bulunacağı, buluşacağı bir mekan kesinlikle değildir. 1915 olaylarının içyüzünü, perde arkasını, esas mahiyetini saptırmak bir kez tarih suçudur, Türk milletine saygısızlıktır. Bu çatı altında sözde soykırımı tanıyan ve kabul eden varsa, bunu aklından dahi geçiren bulunuyorsa yeri ve adresi TBMM olamaz, olmamalıdır.”

“Bizim geçmişimiz Türk’tür, bugünümüz Türk’tür, yarınımız da Türk olacaktır”

TBMM’nin gayrimüslim azınlıkların meydan okuma yeri olmadığını belirten Bahçeli, 1915 olaylarının içyüzünü, perde arkasını, esas mahiyetini saptırmanın tarihi bir suç ve Türk milletine saygısızlık olduğunu vurguladı. Bahçeli, Paylan’ın teklifine CHP’den gelen ‘Herkes kendi işine baksın’ açıklamasına ilişkin de şunları belirtti:

“Esasen suç ortaklığı alenileşmiştir. Bazı siyasiler de özneyi gizleyip bu teklifi yalnızca hadsizlikle eş tutmuştur. Bu yalnızca hadsizlik değildir, bu tip cılız tenkitlerle geçiştirilecek bir mesele olmayıp bize göre şerefsizliğin daniskasıdır. Üstelik CHP’li bir milletvekili de sözde soykırım yalanının peşine takılmıştır. Ancak partisinden isabetli ve kayda değer tek bir itiraz gelmemiştir. Sayın Kılıçdaroğlu, elektrikle alakalı konuştuğun kadar sözde soykırım iddialarıyla alakalı ne zaman konuşacaksın? Soruyorum sana, sözde soykırım palavrasına destek misin, değil misin? Yanında mısın, karşısında mısın? Selamsız Babacan boyunu fersah fersah aşarak, kanının gereğini yapmış ve ‘geçmişte meydana gelen acıların faili biz değiliz’ diye akıllara durgunluk veren bir mesaj paylaşmıştır. Öte Yandan ‘hepimiz, karşılıklı anlayış çerçevesinde birbirinin yarasını sarmaya çalışan Anadolu insanları olmalıyız’ sözleriyle akıldanelik yapmaya kalkışmıştır. Geçmişte acılar yaşanmıştır, fakat bu geçmiş, bu tarih Babacan’ın geçmişi, zilletin tarihi değildir. Bizim geçmişimiz Türk’tür, bugünümüz Türk’tür, yarınımız da Türk olacaktır.”

“Biden’ın bir defa daha sözde soykırımdan bahsetmesi bizim nezdimizde hükümsüzdür”

ABD Başkanı Jeo Biden’in 1915 olayları için ‘Ermeni soykırımı’ demesine tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli, bunun kendi nezdinde hükümsüz olduğunun altını çizerek, “ABD Başkanı Biden’in 2021 tarihinde olduğu gibi bir defa daha sözde soykırımdan bahsetmesi bizim nezdimizde hükümsüzdür, hukuksuzdur, hayasız bir isnattır ve kınanmayı da hak etmektedir. Politikacıların tarihi gerçekleri çarpıtıp kendilerini mahkeme yerine koymaları felakettir. Sözde Ermeni çetelesi tutanlara soruyorum, sayıları 500 bini aşan Müslüman Türklerin katliamına niçin suskusunuz? Türkiye’nin şerefli tarihi üstünden suçlanması haksızlıktır, insafsızlıktır, hukuken de skandal bir yanlıştır. Türk milletini insanlığa karşı en ağır suç olan ‘soykırım’ suçu işlemiş ezik, lekeli ve yaralı bir millet konumuna düşürmeye hiç kimsenin kuvveti yetmeyecektir” şeklinde konuştu.

“HDP, PKK’nın ve Ermeni diasporasının çatlak sesidir, paslı silahıdır”

MHP lideri Bahçeli, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“HDP, PKK’nın ve Ermeni diasporasının çatlak sesidir, paslı silahıdır, kirli tetikçisidir, kötürüm temincisidir ve Kürt kökenli kardeşlerimle hiçbir yakınlığı, hiçbir bağı, hiçbir ilgisi yoktur. HDP demek cinayet demektir, melanet demektir, ihanet demektir. Bu ASALA hayranlarının, bu terör deposunun, bu bölücü ve yabancı odağın Türk siyasetinden silinip gideceği günler de inşallah çok yakındır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.