adplus-dvertising

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den TBB’ye tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı sebebiyle MHP’nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret etti. Bahçeli, “Tabipler Birliği kapatılmalıdır” şeklinde konuştu.
Takip et
MHP Genel Başkanı Bahçeli’den TBB’ye tepki
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bahçeli, bayram namazının sonrasında Alparslan Türkeş’in Beştepe’de bulunan kabrini ziyaret etti. Burada kendisini karşılayan partililerle tek tek bayramlaşan Bahçeli ve beraberindekiler daha sonra Türkeş’in kabri başına geldi. Kur’an-ı Kerim okunmasının sonrasında Bahçeli, Türkeş’in kabrine kırmızı karanfiller bıraktı, bakır bir ibrikle kabri suladı.

Bahçeli, “Bayramlar toplumsal barışı huzuru kardeşliğin yayılmasında mevsimlenmesinde mühim fırsatlardır. Bunu değerlendirebilen toplumlar geleceğe daha umutla bakmaktadırlar. Bugün gelişmişlik seviyesi ne olursa olsun yeryüzünde ülkelerin büyük bir çoğunluğunda toplumsal çalkantı şiddet çatışma kamplaşma ve kavga görülmektedir. En son olarak İngiltere’de Arnavutluk da, Türk Devlet Teşkilatlarının kimilerinde görüyoruz. Türkiye’de geçmişten bu yana bayram olsun farklı günler olsun birileri bazı gruplar açısından hiç fark etmeksizin bir toplumsal gerilim, kamplaşma ve çatışma ortaya koymaya gayret göstermektedir.

En son olarak bir doktor kardeşimizin hakkı rahmetine kavuşması bir cinayet muhatap olmasıyla yaşamını yitirmesi neticesinde millet olarak büyük bir üzüntü içerisinde olmamız lazımken her alandaki şiddeti topluca nasıl kınayacağımızı nasıl aşacağımızı barış ve huzura nasıl kavuşacağımızı ortaya koymamız lazımken bazı sözde meslek grupları toplumsal kargaşa yaratmak siyasileşmek ve siyasal iktidarı istifa davet edecek kadarda küstah. Bir zillet ittifakının yandaşları gibi hareket etme gafletine düşmüşlerdir.

Bunlar ülkemizin faydalı davranışlar değildir. Ülkemizin halen terörle mücadelede şehitlerimiz varken terörle mücadele üstün bir başarının işaretleri görülürken Türkiye’de şiddetten faydalanarak kadına şiddet, meslek kuruluşlarına şiddeti bilip bunlarla alakalı toplumsal değerlendirmelere, şiddeti nasıl önlememiz gerektiği konusunda milletimizi aydınlatma ve onları bir huzura davet etme çabaları varken Türkiye’nin her tarafından 50-60 geçmeyen doktoruyla gösterilere bu arada da polis kardeşlerimize de çatışamaya tercih edecek ve onlara hakaret edecek vaziyete düşmeye kimsenin hakkı yoktur. Bir meslek grubunu savunurken Türkiye’nin güvenlik kuruluşlarını muhatap alarak onlara hasımlık yapmak hiç kimseye inandırıcı gelmez. Kimseyi samimi olarak ortaya koymaz.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 5’inci yılındayız. Muhtemelen 18 Haziran 2023’te bir genel seçimde Türkiye’ de gerçekleşeceği için her şeyi milletimizin yapmayı arzulamayı düşünmeliyiz. Siyasete alet olmuş kuruluşlarla bir yer varmak mümkün değildir. Tabipler birliği kapatılmalıdır. Hekim kardeşlerim kendi kuruluşlarına tekrardan sahiplenmeli yeni bir organizasyona gitmelidir. Bir avuç doktor kılıklı anarşik insanlardan mesleği kurtarmak gerekir. Türk adını taşıyan Türk’e düşman olur mu ?” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.