MHP Af Kanunu Olarak Bilinen Kanunu Askıya Aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nda tezatlık olmaması için ceza indirim kanun teklifini askıya aldıklarını söyledi.

MHP, siyaset ortağı AK Parti’yle zıt düştüğü ‘af yasası’nda yeni bir karar aldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada 24 Eylül 2018’de verdikleri teklifi beklemeye aldıklarını belirtti. Kararın ittifak içerisinde tezatlık yaşanmaması için alındığını dile getiren Bahçeli, “Verdiğimiz ceza indirimi yasa teklifini Cumhur İttifakı’nda bir tezatlık yaşanmaması için beklemeye aldık” şeklinde konuştu.

Ceza indirimi için bir süredir görüşmeleri devam eden yasa tasarısı hakkında MHP lideri Devlet Bahçeli’den yeni bir açıklama geldi.

MHP’DEN SÜRPRİZ ÇIKIŞ

İndirimin hangi suçları kapsayıp hangi suçları devre dışı bırakacağı ile alakalı görüşmeler devam ediyordu. MHP’nin kapsamı genişletmek istemesi üstüne süreçte gecikme meydana gelmişti. Değerlendirme devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den mühim bir açıklama geldi.

TEKLİF BEKLEMEYE ALINDI

Bahçeli, “Cumhur İttifakı çatısı altında tezat ve tersliklerin yaşanmaması, konunun istismar edilmemesi amacıyla 24 Eylül 2018 tarihli yasa teklifimizi bugünden itibaren beklemeye aldığımızı önemle ifade etmek isterim” diye teklifin beklemeye alındığını duyurdu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı