MGK toplantısında Türkiye’nin bekasına yönelik tehditler konuşuldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla başlatılan MGK toplantısı tamamlandı. Toplantı sonrası Erdoğan yazılı bir açıklamada bulundu. Toplantıda Türkiye'nin yurt içi ve yurt dışında yaptığı güvenlik operasyonları ele alındı.
Takip et
MGK toplantısında Türkiye’nin bekasına yönelik tehditler konuşuldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı son buldu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantı 3 saat sürdü.

TOPLANTI SONRASI AÇIKLAMA

MGK bildirisinde şu ifadeler kullanıldı:

PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere, millî birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar ile ilgili kurula bilgi sunulmuştur.

Yunanistan’ın, Türk azınlığa yönelik insan hakları ihlalleri ile sığınmacıları hedef alan insanlık dışı uygulamaları ele alınmış; diyalog çağrılarımıza karşın Türkiye karşıtı politikalarını artırma cihetine giden Yunanistan, uluslararası hukuka riayet etmeye ve iyi komşuluk ilişkilerinin gereğini yerine getirmeye davet edilmiştir.

Doğu Akdeniz’de istikrar ortamının tesisini ve devamlılığını sağlayacak politikalar ile uluslararası hukuka uygun çözümlerin geliştirilmesi yönündeki samimi çağrımız bir defa daha dile getirilerek bölge ülkelerinin karşılıklı hak ve menfaatlerini gözeten ortak bir yaklaşım benimsemesinin önemine dikkat çekilmiş; bölge dışı ülkeler ve uluslararası aktörler tarafsız ve sağduyulu tutum sergilemeye davet edilmiştir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.