MG International Fragrance Company TEİD üyeleri arasına katıldı

961’den beri ‘’koku aşkına’’ mottosuyla esans ve hammadde üretimi yapan MG International Fragrance Company Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının katılımıyla 150’yi aşkın üyeye ulaşan Etik ve İtibar Derneği (TEİD) üyeleri arasına katıldı.
Takip et
MG International Fragrance Company TEİD üyeleri arasına katıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İş etiği ilke ve değerlerinin şirketlerin tüm idari ve ticari fonksiyonları tarafından benimsenmesi ve bir iş yapma biçimi haline gelmesi hedefiyle 2010 yılında kurulan TEİD, GSMH’nın yüzde 15’ini oluşturan ve 250 binin üzerinde çalışanı istihdam eden önde gelen kurum ve kuruluşlardan oluşuyor.

Bu prestijli derneğin yeni üyesi, Türkiye’nin ilk 750 sanayi kuruluşu arasında yer alan, Kocaeli Sanayi Odası tarafından Kimya Sektörü ‘Büyük Ölçekli Kuruluş’ kategorisinde ikinci kez ‘Çizgi Üstü Sektörel Performans’ Ödülü alan MG International Fragrance Company oldu.

TEID üyeliğiyle ilgili MG INTERNATIONAL Yasal Uyum Müdürü Zeynep Derya Mazıcı”60 yıldır etik değerlere olan yaklaşımımız, sürdürülebilirlik ve çeşitlilik konuları ile ilgili prensibimiz çerçevesinde, Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının yer aldığı Etik ve İtibar Derneği’ne (TEİD) üye olmuş bulunmaktayız.MG International olarak böyle kıymetli bir oluşum içerisinde yer aldığımız için çok gururluyuz. Stratejik hedeflerimiz doğrultusunda kurumsal vizyonumuzu TEID çatısında gelecek nesillere aktaracak bir yapıyla uyumlama sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu prestijli derneğin üyesi olmaktan ve MG International Fragrance Company olarak kurumsal politikalarımız arasında iş etiği ve değerlerinin yer aldığını resmen beyan etmekten ötürü mutluluk duyduğumuzu iletmek isteriz.’’ sözlerini dile getirdi.

MG INTERNATIONAL FRAGRANCE COMPANY HAKKINDA

Mg International Fragrance Company, kozmetik, kişisel bakım, hijyen, ev temizlik ve kağıt ürünleri grubunda üretici olarak faaliyet gösteren72’den fazla ülkede ve yurt içinde yaklaşık 4.000 global üreticiye esans kompozisyonu ve hammaddesi tedarik etmekte, Türkiye’nin en büyük ilk 750 sanayi şirketi arasında yer almaktadır.

MG International Fragrance Company 2015 yılında faaliyete aldığı Gebze Tesisi, dünyanın tek bir çatı altındaki en yüksek üretim hacmine sahip ilk entegre esans tesisi olarak GOSB’de 50.000 metre karelik alan üzerine kurulmuştur. 300’e yakın personelin çalışmakta olduğu, robotik sistem 28 km lik boru hatlı entegre tesisinde, 4 bin 500’den fazla hammadde kullanımıyla 200 binin üzerinde esans formülü ve 280 farklı hammaddenin üretimini aynı anda sekiz farklı hattında gerçekleştirmektedir.

MG International, çevreye duyarlı üretimi, “önce çalışan ve müşteri” odaklı yaklaşımı ve verimli yüksek teknoloji kullanımıyla, sağlıklı ve güvenli çalışma ortam koşullarını titizlikle önemsemektedir.

Kaynak: Hibya Ajans

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.