adplus-dvertising

Mezarlıkta kahreden kare

16 Ağustos 2022, 16:07 tarihinde eklendi
“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999 depreminde, aynı aileden yaşamını yitiren 8 kişinin mezarlarının yan yana dizili olması yürekleri burkuyor. Türkiye’yi kanun boğan gecede ailesinden 8 toprağa veren Ali Sadık Furuncu, “Deprem bana çaresizliği hissettiriyor. Elimizden hiçbir şey gelmiyordu. Geride kalanların acısı hiçbir zaman sönmüyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Mezarlıkta kahreden kare
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Büyük acılara sebep olan Marmara Depremi’nin üstünden 23 sene geçti. 17 Ağustos 1999’da saat 03.02’de 7,4 büyüklüğünde yaşanan ve 45 saniye süren Marmara Depremi, Türkiye’yi kanun boğdu. Binlerce kişi yaşımını yitirirken, birçok depremzede ise yakınlarını kaybetmenin hüznünü derinden yaşadı. 61 yaşındaki Ali Sadık Furuncu da, o gece 21 kişilik ailesiyle enkaz altında kaldı. Furuncu, ailesinden 8 kişiyi kaybetti. 17 Ağustos’u gözyaşları içinde anlatan Furuncu, acısının hiç dinmediğini belirtti.

Mezarlıkta kahreden kare

Deprem bana çaresizliği hissettiriyor”

Depremde aile apartmanlarının yıkıldığını söyleyen Furuncu, “Deprem olduğunda gece saat 03.00 sıralarıydı, hepimiz uyuyorduk. 5 katlı aile apartmanımız vardı, 5 kardeş altlı üstlü oturuyorduk. O gece apartmanda toplam 21 kişiydik ve hepimiz enkaz altında kaldık. Binamız komple çöktü. 11 kişi kendi olanaklarıyla enkaz altından çıktı, 10 kişi ise enkaz altında kaldı. Ölen kardeşlerimin 9 aylık bebeğini ve 6 yaşındaki çocuğunu enkaz alından sağ çıkardım. Öbür kalan 8 kişiyi ise kaybettik. Ablamı, erkek kardeşimi, 2 gelinimizi, eniştemi ve 3 yeğenimi kaybettim. Düşünebiliyor musunuz, cenazemizi bulduğumuz için seviniyorduk. Sıfırdan değil, eksiden yaşama başlamak mecburiyetinde kaldık. Giden canlar geri gelmez, acısı unutulmaz” şeklinde konuştu.

Mezarlıkta kahreden kare

Furuncu, “Deprem size ne hissettiriyor?” sorusuna ise “Deprem bana çaresizliği hissettiriyor. Elimizden hiçbir şey gelmiyordu. Geride kalanların acısı hiçbir zaman sönmüyor” biçiminde yanıt verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.