adplus-dvertising

Mezarın demir korkuluğunu çaldılar

Adana’da anneannesinin mezarının demir korkuluğu çalınan bir kişi, “Artık dirileri bıraktılar ölüleri soyuyorlar, bunu yapanlarda bir gün bu mezara gelecek” şeklinde konuştu.
Takip et
Mezarın demir korkuluğunu çaldılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tavuk besiciliği yapan Mustafa Uruç (34) Ramazan Bayramında bundan 20 sene önce yaşamını yitiren anneannesi Havva Deniz’in Buruk Mezarlığındaki mezarını ziyarete gitti. Uruç ziyaret sırasında mezara geldiğinde gördüğü manzarayla şok oldu. Uruç, anneannesinin mezarının demir korkuluğunun betondan sökülerek çalındığını fark etti. Bunun üstüne mezarlıkta görevli özel güvenlik görevlilerine vaziyeti bildirdi. Uruç, daha sonra anneannesinin mezarında dua etti.

Mezarın demir korkuluğunu çaldılar

Mustafa Uruç, artık hırsızların dirileri bırakıp ölüleri de soyduğunu söyleyerek, “Bayramda mezar ziyaretinde demir korkuluğu görmeyince şok oldum. Fakat mezarlığa genel olarak baktığımda bir çok mezarın demir korkuluklarının çalındığını gördüm. Hırsızlar artık işi kuvveti bırakmış ölülerle uğraşıyor. Yarın bir gün bu hırsızların da geleceği yer burası. Onların vicdanına bırakıyorum. Hırsızların çaldığı demir korkuluk çok bir para etmez fakat biz şuanda onun kaç katı parayla yenisini yaptıracağız. Gelip isteseler ben onlara para verirdim” şeklinde konuştu.

Mezarın demir korkuluğunu çaldılar

Uruç, anneannesinin mezarına yeni bir demir korkuluk yaptırıyor. -Uruç konuyla alakalı şikayetçi olacağını belirtti. Demir korkuluk hırsızlıklarının yalnızca Buruk Mezarlığıyla sınırlı olmadığı Asri, Küçük Oba ve Kabasakal mezarlıklarında da hırsızlık olaylarının meydana geldiği öğrenildi.

Mezarın demir korkuluğunu çaldılar

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.