adplus-dvertising

Metrodaki sigara kavgası güvenlik kamerasında

Bursa’da metroda sigara içen gençler ile metroda bulunan vatandaşlar arasında meydana gelen tekme tokatlı kavganın güvenlik kamerası görüntüleri gün yüzüne çıktı. İhlas Haber Ajansı’na konuşan kavgaya karışan gençler, “Biz Türk’üz Suriyeli gibi lanse edildik, ayrımcılık yapmıyoruz metro güvenliğine yapılan yanlışa müdahale ettik” şeklinde konuştu.
Takip et
Metrodaki sigara kavgası güvenlik kamerasında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, olay, geçtiğimiz gün merkez Osmangazi ilçesi Acemler metro istasyonunda yaşandı. İddiaya göre, bir grup genç, metroda sigara içmek istedi. Bunu gören metrodakiler vaziyete tepki gösterince aralarında münakaşa çıktı. Münakaşa kısa zamanda tekme tokatlı kavgaya dönüştü. Kavga metronun dışına sıçrarken, görgü tanıkları vaziyeti polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ve güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle kavga sona erdi.

Bursa Valiliği yaptığı açıklamada, kişilerin birbirlerinden şikayetçi olmaları üstüne Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla Türk uyruklu oldukları söylenen kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Fakat, kısa zamanda sosyal medyada yayılan görüntüler üstünden provokasyon yapılmak istendi. Sosyal medyada kavganın Suriyeliler arasında çıktığının iddia edilmesi üstüne, kavgayı ayırmak isteyen kişi, İhlas Haber Ajansı mikrofonuna konuştu.

Metrodaki sigara kavgası güvenlik kamerasında

Kadına ve güvenlik görevlisine yönelik saldırıyı görünce müdahale ettiğini ifade eden genç, “Metroda sigara içilmiş. Bunun üstüne bir bayan, metrodaki vatandaşları uyardı. Bunlar tepki göstermedi. Daha sonra yukarıdan anons geçildi. Güvenlikler aşağı geldi. Acemler istasyonunda metro durdu. Güvenlik olaya müdahil olmak istedi. 3 vatandaş bir anda güvenliğe küfür edip saldırdı. Öbür vatandaşlar da bu olaya tepki gösteremedi. Ben güvenliği yerde görünce ayırmak istedim. Kavga etmek gibi bir amacım yoktu. Sosyal medyada bize ‘Suriyeli’ denildi. ‘Suriyeliler kavga etti’ gibi söylentiler çıkmaya başladı. Ben Türk’üm, karşı tarafla bir alakam yok. Karşı tarafın ne olduğuna dair bilgim de yok. Biz zaten vatandaş ayrımcılığı yapmıyoruz. Biz güvenliğe yapılan yanlışa müdahale etmek mecburiyetinde kaldık. Sosyal medyada benim Suriyeli olduğum yazılmış. Biz karşı taraftakilerden şikayetçi olmadık. Biz yalnızca güvenliğe karşı yapılan saldırıyı önlemek istedik” şeklinde konuştu.

Öte yandan, metronun güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde bir grubun sigara içerek metroya bindiği, bir müddet sonra bir başka grup tarafından metrodan indirildikleri ve iki grubun tekme tokat kavgaya tutuştukları görüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.