adplus-dvertising

Metrodaki bıçaklı saldırgan tahliye oldu

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda tartıştığı kadın ile annesine bıçak çekerek tehdit ve hakaretler savurduğu gerekçesiyle 18 seneye kadar hapis cezası talebiyle yargılanan Emrah Yılmaz tahliye oldu. Yılmaz, savunmasında “Toplumu galeyana getirmiş. Ben bu insanlardan darbe aldım. Müşteki bana tekme atmıştır. Benim elimde o gün bıçak olmasaydı tekme atsaydım attığım tekmeyi de silah sayacaklardı” şeklinde konuştu. Mahkeme, sanığın ortalama 7 ay tutuklu bulunduğunu dikkate alarak tahliyesine karar verdi.
Takip et
Metrodaki bıçaklı saldırgan tahliye oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kadıköy-Tavşantepe seferi yapan metroda 24 Kasım 2021 tarihinde tartıştığı Senanur Damgacı ve annesi Nilgün Mihdiye Damgacı’ya bıçak çekerek, tehdit ve hakaretler savurduğu gerekçesiyle 5 ayrı suçtan 18 sene 3 aya kadar hapsi istenen Emrah Yılmaz’ın (32) yargılanmasına devam edildi. Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, sanık Emrah Yılmaz tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile bağlanırken, müştekiler ve taraf avukatları salonda hazır bulundu. Adli Tıp Kurumu, sanığın cezai ehliyeti tam olduğuna dair raporu mahkemeye sundu.

Metrodaki bıçaklı saldırgan tahliye oldu

“Benim elimde o gün bıçak olmasaydı tekme atsaydım attığım tekmeyi de silah sayacaklardı”
Duruşmada söz alan sanık Yılmaz, “Ben müştekiyi uyardım fakat olay anında bir sürü kişi geldi araya girdi. Olayla hiç ilgisi olmayan müşteki olaya müdahil olmuş. Toplumu galeyana getirmiş. Ben bu insanlardan darbe aldım. Müşteki bana tekme atmıştır. Benim elimde o gün bıçak olmasaydı tekme atsaydım attığım tekmeyi de silah sayacaklardı. Tahliyemi talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Tahliye olduğu takdirde bütün adli kontrol gereklerini yerine getirecektir”
Sanık Avukatı Ezgi Sena Yassıbaş, ”Müvekkilim tahliye olduğu taktirde bütün adli kontrol gereklerini yerine getirecektir. Bütün kanıtlar toplanmıştır. Müvekkilimin kanıtları karartma gibi bir vaziyeti söz konusu değildir. Müvekkilimin tahliyesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Metrodaki bıçaklı saldırgan tahliye oldu

Duruşma savcısı, sanığın 25 Kasım 2021’den beri tutuklu bulunduğunu söyleyerek, sanığın tahliyesini talep etti.
Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi ve kanıtların çoğunun toplanmış olmasını gerekçe göstererek sanık Emrah Yılmaz’ın tahliyesine karar verdi. Öte yandan, Emrah Yılmaz hakkında yurt dışına çıkmamak ve haftanın 2 günü en yakın ilçe emniyet müdürlüğüne giderek imza atmak biçiminde adli kontrol hükümleri uygulanmasına karar verdi. Mahkeme dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Elyesa Karatepe

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.