Metrobüsün Yıllık Kazancı 165 Milyon Dolar

Son günlerde gündemden düşmeyen metrobüsün yıllık kazancının 165 milyon dolar olduğu hesaplandı.
Takip et
Metrobüsün Yıllık Kazancı 165 Milyon Dolar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbullulara hizmet sağlayan Metrobüs, son zamanlarda yoğunluk ve meydana gelen problemlerle gündeme geliyor. Yapıldığı dönemde düşük maliyet, yüksek yarar ve hizmet anlayışıyla faaliyete geçen Metrobüs verdiği hizmet kadar cirosu ile de öne çıkıyor.

İSTANBUL İÇİN VAZGEÇİLMEZ

Son dönemlerde yoğunluk, arazılar ve rötarları ile gündemden düşmeyen Metrobüs sistemi dünyanın en büyük ve kalabalık kentlerinden olan İstanbul'un ulaşım sisteminde özel bir konuma sahip. Günlük ortalama 950 bin insanı taşıyan metrobüs kent ulaşımının büyük bir yükünü hafifletiyor.

İKİ YAKAYI BİRBİRİNE BAĞLIYOR

Metrobüs D-100 karayolunun ortasında kendisine verilen gidiş ve geliş olmak üzere iki şeritli güzergahta günde yaklaşık 950 bin insan taşıyor. Beylikdüzü-Söğütlüçeşme arasında faaliyet yapan mevcut sistem, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üstünden geçerek İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasını birbirine bağlıyor.

YILLIK KAZANCI 165 MİLYON DOLAR

Dört farklı aşamada bitirilen metrobüsün toplam maliyeti araçları da dahil yaklaşık olarak 400 milyon dolar oldu. Metrobüsün ortalama olarak gerçekleştirilen bir hesapla günlük cirosu 450 bin dolar senelik bazda ise toplam ciro yaklaşık 165 milyon dolar.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.